Tartışmasız dünyanın en büyük teknoloji firmaları arasında yer alan Google’da çalışmak birçok mühendisin hayalidir. Aralarından Brandon bu istediğini gerçekleştirdi ama kamyonda yaşamak zorunda kaldı bakın neden…

Henüz 23 yaşında olan genç erken yaşlarda hayallerini gerçekleştirerek Google gibi dev bir şirkette yazılım mühendisi olarak çalışmaya başladı. Şirketin merkez binasında işe başlayan Brandon San Francisco’ya taşındı ancak yükse kira bedellerinden dolayı kazandığı ücretin neredeyse tamamını kiraya vermek zorunda kalıyordu. Sıradan bir ev kiralamanın genel maliyeti yıllık 40 bin dolar olunca tek başına bu bedeli karşılayamacağını anlayan genç daha küçük bir ev kiralayarak yaşamayı denedi. Maliyeti düşürmüş olsa’da Şehrin en ucuz evlerinden bir tanesinede yıllık 25 bin dolar ödemesi gerekiyordu faturalarla beraber yıllık maliyeti 30 bin dolara ulaşınca kazancının yarısını kiraya vermek zorunda olduğunu gören genç duruma daha fazla dayanamayınca bakın çözümü nasıl bulmuş.
kamyonun içi
Yüksek kira bedelleri karşısında masrafları karşılayamayan Brandon 10 bin dolar civarında bir kamyonet satın alarak arka kısmına 12 metre karelik bir yaşam alanı kurdu. Zamanının büyük bir kısmını ofiste çalışarak veya dışarıda geçirdiğini anlatan genç sadece uyumak için kullandığım bir yere çok fazla kira vermek beni üzüyordu bu yüzden kamyonette yaşamayı tercih ettiğini aktardı. Kiraya vereceği ücretle birikim yapıp kendi için daha fazla para harcaya bildiğini söylerken elektrik ve su masraflarının da olmadığını aktarıyor. Banyo, temizlik gibi ihtiyaçlarını ise arkadaşlarının evinde veya şirkette yaptığını söyledi. Son olarakta Brandon kendi evini satın alana kadar kamyonette yaşamaya devam edeceğini aktardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here