Google Pixel 3'te Active Edge Kenar ve Kablosuz Şarj Olacak!

Kablosuz şarj sektördeki büyük isimlerin amiral gemilerinde bulacağınız üstün özelliklerden biridir. Google‘ın bu özellik ile son kez piyasaya sürdüğü son model 2013 yılında gerçekleşti: Nexus 5 (ilk önce Nexus 4 idi) Yeni bir raporda Pixel 3‘ün (ve Pixel 3 XL) kablosuz şarjı geri getirme şansı olduğu belirtiliyor.

Pixel 3 XL canlı fotoğraflarının birkaçını sızdıran XDA Developer üyesi olan meraz9000‘e göre telefonun kablosuz şarj desteği olabileceğine dair kanıtları buldu.Google Pixel 3'te Active Edge Kenar ve Kablosuz Şarj Olacak!meraz9000 isimli kullanıcı SystemUIGoogle.apk dosyasında dolaşırken yeni bir izin seti buldu: DOCK_IDLE ve DOCK_ACTIVE. Kodun “Dreamliner” adlı bir uygulamaya bağlandığı ancak cihazda olmayan bir bağlantı olduğu söyleniyor. Bu özellik güvenli bir ortamda test ediliyor gibi görünüyor.

Cihazın metal bir sırta sahip olarak kablosuz şarjı nasıl desteklediğini merak ediyor olabilirsiniz. meraz9000 adlı kullanıcı önceki Pixel telefonlarının iki tonlu görüntüsünü hala korumasına rağmen camdan olacaklarını söylüyor. Üst kısmın parlak olduğu ve daha büyük taban kısmının metal gibi görünmesi için bir mat yüzeye sahip olduğunu söylüyor.

Kablosuz şarj işleminin yanı sıra Google üçüncü nesil Pixel telefonlara Active Edge (Aktif Kenar) getirecek. Bu özellik HTC’nin U11 Plus ve U12 Plus cihazlarında Edge Sense olarak bilinir. Ancak Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerinde de mevcuttur.

 

Active Edge kullanıcıların Google Asistan‘ı başlatmasına ve ayrıca telefonun kenarlarına dokunarak çağrıları susturmalarına olanak tanır. meraz9000 ise Pixel 3 XL kenarını dokunduğunda titreştiğini söyledi. SystemUIGoogle.APK dosyasında kazı yaptıktan sonra Active Edge bölümünün altında “Crosshatch” ve “Blueline” kelimeleri bulundu. Crosshatch Pixel 3 XL için kod adıdır. Blueline’ın ise daha küçük Pixel 3 için kod adı olması anlamına gelir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here