Ana Sayfa Akıllı Telefon Google Pixel 5 için Tarih Açıklandı

Google Pixel 5 için Tarih Açıklandı

Google Pixel 5 akıllı telefon modeli için tarih duyuruldu. Yeni telefonun çıkış tarihi ne zaman?

0

Amiral gemisi bir telefon olarak yoluna devam edecek Google Pixel serisi, son olarak Google Pixel 5 akıllı telefon güncellemesi alacak. Seriye yeni gelecek olan akıllı telefon için bizim de beklentilerimiz oldukça fazla.

Özellikle XL modeli için üstün özellikli bir telefon gelmesi olası. Fakat XL modelinin dışında sunulacak olan ana model yani Google Pixel 5, orta iyi segment bir telefon olacak. Özelliklerini daha detaylı da aktaracağımız akıllı telefon için son gelişmelere geçelim.

Google Pixel 5 Ne Zaman Tanıtılıyor?

Google Pixel akıllı telefonların ne zaman tanıtılacağını gösteren bir afiş paylaşan Google, yeni telefonların 30 Eylül’de geleceğini de doğrulamış oldu. Paylaşılan afişte gördüğümüz 5G destekli olacak Google Pixel 5 modellerinin 30 Eylül itibariyle tanıtıma çıkacağı.

Tanıtım tarihinin açıklanmasından sonra temel modelde yer alacak olan özellikler için de bazı bilgiler tekrar gündeme geldi. Bu bilgilere göre telefonlarda Snapdragon 765G işlemcisi kullanılacak. 5G destekli üst seviyeyi yakalayan işlemci 8 GB RAM ile desteklenecek.

6.2 inç ekran boyutuna sahip olacağı da söylenen Pixel 5 akıllı telefon modelinin ekran panelinin ise OLED olduğunu göreceğiz. 120 Hz yenileme hızı gibi bir artısı olacak olan ekranın çözünürlük değeri belli değil.

5000 mAh değerinde bataryası ve 12.2 MP ana kamerasının kullanılacağı söylenen Pixel 5 yeni akıllı telefonların, yanında farklı cihazlarda tanıtılacak.

Yeni bir akıllı hoparlör modeli, sanal asistan destekli yeni bir Chromecast cihazının da yine aynı etkinlikte duyurulacağı söylendi. XL modeli hakkında henüz bir bilgi yok. Ayrıca telefonların tanıtımın hemen arkasından satışa sunulup sunulmayacağı kısmında da bilgi yok.

Pixel 5 için satışların hemen başlaması pek olası gözükmüyor. Genelde ön siparişler başlatılıyor ve sonrasında Google yeni akıllı telefonları için satışları başlatıyor. Yine de ön sipariş tarihleri, fiyat bilgileri gibi detayları görmek adına bekleyeceğiz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version