Google’ın Nexus serisini bitirdiği ve yeni bir seri olarak iddialı bir şekilde gelmeyi planladığı Pixel serisine ait Pixel XL’ın detayları Geekbench’te görüldü.

Google’ın uzun zamandır bir çok firma ile el sıkıştığı ve çalışmalarını devam ettirmiş olduğu Nexus ailesini geçtiğimiz yıllarda Android One projesine ekleyerek genişletti. Ancak Google’ın almış olduğu karar ile beraber Nexus dünyasını bitirdiği ve bunun yerine Pixel serisine geçiş yapacağı duyuruldu. Bu serisinin ilk ürünü olan Google Pixel XL şimdide Geekbench testinde detaylarını gösterdi.

Aşağıda yer alan fotoğraf ile tüm detayları apaçık görünürken, Google Pixel XL’ta 4 çekirdekli 1.59GHz hızında bir işlemci olduğu görülüyor. Ancak beklentilere bakıldığında Qualcoom Snapdragon 821 ile geleceği düşünülüyor. Bunla sınırlı kalmayıp 4 GB RAM ile geleceği ve Android 7.1 işletim sistemine sahip olduğu görülmekte. Google Pixel ailesi Android 7.0 Nougat yerine güncellenmiş hali Android 7.1 ile gelecek. 52 inç ve 5.5 inçlik boyutlara sahip olan Google Pixel ve Google Pixel XL beklentilere göre 4 Ekim 2016 tarihinde tanıtılacak.

İşte Test sonuçları

b45eb11dbc7a5874d240dec3df3363337cd1fc00

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here