google-Piksel-xl-vs-iphone-7-plus-performans-karsilastirmasi

Google, 2 yeni premium akıllı telefon modellerini duyurdu – Google Pixel ve Google Pixel XL. Akıllı telefonlar en yeni donanımları barındıran cihazlar olmakla birlikte en uygun fiyatlarla pazara sunuluyor; 32GB’lık normal versiyon için 650 dolar fiyatla Amerika’da satışa çıktı. Rakip markaların amiral gemisi modellerine, hatta iPhone’lara benziyor. Ne tür donanım, kullanıyorlar ? Neden Qualcomm’un en yeni ve en büyük dört çekirdekli Snapdragon 821 ve 4 GB RAM. Gelin hep birlikte göz atalım.

Geekbench Google Pixel XL için performans test sonuçlarını yayınladı. Ayrıca diğer tüm detaylara Geekbench’in sitesinden ulaşabiliyoruz. Ayrıca aynı uygulamalar ile test edilen iPhone 7 Plus‘un puanları ile de karşılaştırabiliriz.

Üzgünüm, fakat sonuçlar şaşırtıcı görünmüyor. Google Pixel XL, tek çekirdekli testte yaklaşık 1.600 puan ve çok çekirdekli bir testte 4.000 puan alıyor. IPhone 7 Plus, tek çekirdekli testte 3.400 puan ve çok çekirdekli testte 5.500 puan alıyor.

iPhone 7 Plus mu ? Google Pixel XL’mı?

Tabii ki gerçek hayatta performans her zaman karşılaştırma skorlarını yansıtmaz. Google Pixel XL‘in birebir cihaz testlerini henüz gerçekleştirmedik. En kısa sürede elimize alıp gerçek test verilerini ve iPhone 7 ile kıyaslamasını detayları ile birlikte aktaracağız.

iPhone 7 Plus 32 GB versiyonu Türkiye’de 3.799 TL fiyat etiketine sahip. Google Pixel XL ise henüz Türkiye’de satışa sunulmadığı için net bir rakam veremiyoruz. Fakat yorumda bulunabiliriz. Bi kere iPhone 7 Plus’tan daha ucuz olacağı kesin. Tahmini fiyatı ise 3.000 TL gibi düşünebiliriz. Belki bir miktar altında da olabilir. Ülkemizde kur’un sürekli arttığını düşünürsek net bir rakam veremediğimizi anlamış olursunuz.

Peki sizin bu iki telefon hakkında düşüncelerinizi almamız mümkün müdür ? Aşağıdaki yorum alanını kullanarak bizlere düşüncelerinizi aktarmanızı isteyeceğiz. Yakın zamanda Google’ın Pixel modellerini ülkemize getireceğini düşünürsek, şimdiden fikir edinmemiz faydalı olacaktır.

Detaylı bilgi almak için telefon modelleri karşılaştırma yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here