Ana Sayfa Mobil Uygulamalar Google Play Store Değişiyor! Yeni Tema Nasıl Olacak?

Google Play Store Değişiyor! Yeni Tema Nasıl Olacak?

Google Play Store, artık yeşil rengine veda ediyor...

-

Kısa bir süre önce bazı kullanıcılara sunulan Material teması, oldukça ses getirmişti. Eski görünüme karşılık oldukça hoş bir arayüzü vardır. Bugün ise Google, tüm kullanıcılar için Play Store’u güncelleyerek yeni görünümü yayınladı.

Yeni görünüm ile birlikte Google, dijital mağazasındaki yeşil rengi ortadan kaldırıyor. Artık mağaza içerisinde birçok uygulama ile optimize edilen beyaz renk ağırlıklı bir tema geliyor. Aynı zamanda en üstteki aramada yer alan Google Play yazısı kaldırılacak. Bunun yerine “Uygulama ya da Oyun Ara” yazacak.

Alttaki gezinti çubuğu uygulamalara, oyunlara, filmlere ve kitaplara hızlı bağlantılar içerecek. Ancak Film ve Kitapların bölümleri sırasıyla eflatun ve açık mavinin farklı tonları olacak. Google Sans yazı tipi, uygulamanın tüm sayfalarında kendisini gösteriecek.

Son olarak, “Uygulamalarım ve oyunlarım” bölümü, ayırıcılar olmadan tamamen ayrı bir şekilde duruyor. Ayrıca ayrı ayrı uygulamaların sekmeleriyle, şimdi daha net ve en aralıklı öğelerle güncellendi. Yeni arayüz, halihazırda kullanıma sunulan 15.1.24 sürümünde bulunmaktadır.

Güncellemeyi beklemek istemiyorsanız, apk dosyasını indirebilirsiniz ve kendiniz bireysel olarak yükleyebilirsiniz. Ancak bu işlemi yapmak cihazınıza zarar verebilir. Şayet yapmak istiyorsanız da bu prosedürü uygulayın: Play Store’u kapatın, uygulama bilgileri sayfasına girin, önbelleği temizleyin ve uygulamayı zorla kapatın. Yeniden başlattığınızda yeni Play Store’un keyfini çıkarabilirsiniz.