Ana Sayfa İpucu Google Seo Nedir? Ne işe yarar?

Google Seo Nedir? Ne işe yarar?

-

SEO, arama motorları için yapılan bir iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarına denir. SEO site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılır. Arama motorlarında ilk sıraya çıkmak veya yükselmek adına yapılan tüm işleri SEO kapsar.

SEO kısaca Arama Motoru Optimizasyonu yani üst sıraya çıkma diyebiliriz. Bu amaç ile yapılan seo çalışmaları yeni açılan siteleri veya hizmet ile beraber satış yapan siteleri oldukça tanınmasını sağlar buda haliyle gelirini arttırır.

SEO aslında doğal yolla sitelerin asla ulaşamayacağı başarıya bir nevi yardımcı olarak ulaşmasını sağlamaktadır.

Ayrıca belirtelim SEO internet üzerinde en çok pazarlanan bir iş olarak görülür.

SEO Nasıl Yapılır ?

SEO aslında doğal bir popülarite sanatıdır. Bu popülariteyi doğal yollar ile sağlayan uzmanlar aslında en iyi SEO uzmanlarıdır.

Google’da üst sırala çıkmak için SEO açısından bir çok yapılacak iş bulunmakta. En iyi SEO uzmanı bunu en kısa sürede ve sağlıklı bir biçimde yapması gerekir.

Örnek bir siteniz var: Cepkolik biz Google’a cepkolik yazdığımızda ilk sıraya girdiğimizde daha fazla hit kazanırız. Ancak bunun için SEO çalışması şart. Kimse siteyi açtığında ilk sıraya çıkamaz. SEO çalışması yapılır ve daha sonra gözle görülür derecede yükselme meydana gelir.

Anahtar kelimeler üzerinde çalışmalar yapılarak site o kelimede yükselir. Örnek araba kelimesinde üste çıkmak istiyorsunuz site isminiz araba123 bu kelime üzerinde seo çalışması yaparak araba yazıldığında üst sıralara çıkmayı başarabilirsiniz.

Bu işte hedef kelime belirleme oldukça önem taşıdığını belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here