Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Google Sesli Erişim Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Google Sesli Erişim Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Hizmet temel olarak engelli bireylere yöneliktir.

-

Google Beta modundan iki yıl sonra, Play Store‘da nihayet Ses Erişim‘i uygulamasını yayınladı. Uygulama, akıllı telefonunuzu el kullanımı olmadan konuşarak kullanabilmenizi sağlar.

Çoğunlukla resim çekmek veya metin göndermek gibi şeyler yapmakta zorlanan herkes için tasarlanmıştır. Ayrıca ücretsiz olarak indirilebilir.

Google Sesli Erişim Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Servis uygulamalarda gezinmenizi, metin oluşturmanızı ya da düzenlemenizi, ve Google Asistan ile konuşmanızı sağlar. İşletim sistemi ile daha yoğun bir bütünlük, ve uygulama ile birlikte “dokunma” düğmelerine izin veren uygulamaların kontrolünü sunar. “İleri Kaydır” veya “Geri Git” dediğiniz anda telefonunuz bunu hemen yapacaktır.

Sesli Erişim tümünü tanıyamadığında tüm tıklanabilir seçeneklere de numara verir. Bir metin alanı seçebilir, ana ekrana gidebilir, hızlı ayarlar menüsüne ilerleyebilir, Google Asistan için Giriş tuşunu basılı tutabilirsiniz. Ayrıca yazarken satırları ve kelimeleri silebilir ve geri alabilirsiniz. Hizmet şu anda yalnızca İngilizce olarak mevcuttur, ancak Google gelecekte ek dil desteği için söz vermektedir.

Kaynakgsmarena
25,747BeğenenlerBeğen
57,722TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


Youtube Kanalımıza Abone Ol! İncelediğimiz Ürünleri İndirimli Kap!Cepkolik Youtube
+