Google Sprayscape

Geliştirmiş olduğu yeni servis ve uygulamalar aracılığıyla kullanıcılarına yeni imkanlar sunan Google, bu kez de ilginç bir kamera uygulaması ile bizlerin karşısında.

Google, Sprayscape adındaki deneysel bir kamera uygulamasını kullanıcıların kullanıma açtı. VR benzeri bir kamera olarak belirtilen ve akıllı telefonun GPU’suyla beraber jiroskopunu harekete geçiren uygulama, Google Creative Labs tarafıdnan meydana getirildi.

Google Sprayscape ne işe yarıyor?

360 derecelik kamera çekimlerine benzeyen bir efektle fotoğraf çekimi yapan uygulama, telefonu döndürüp ekrana doğunduğunuz an görünün yeri kaydettiği için farklı bir deneyimi siz kullanıcılara sunuyor.

Hem ön hem de arka kamera ile birlikte kullanım imkanı sunan Google Sprayscape yine uygulama üzerinden çektiğiniz fotoğrafları paylaşma imkanı da veriyor. Hemen hemen her cihazda görüntülenebilen fotoğrafları Google Cardboard gözlüğü ile de seyir edebiliyorsunuz.

Google Play Store üzerinden kullanıma sunulan Google Sprayscape uygulaması henüz tüm ülkelerde kullanıma sunulmadı. Fakat yakın bir tarihte tüm ülkelerde kullanıma sunulacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here