Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle Sürücüsüz Araçlar Yapıyor

Google Sürücüsüz Araçlar Yapıyor

-

Bilindiği üzere Google’ın teknoloji konusunda birçok projesi bulunmakta. Bu sebeple de aldığı birçok şirket olduğu da bilinen bir şey. Google’ın bu sefer ki yeni projesi de arabalar üzerine. Google sürücüsüz araçlar için başlattığı projede kendi kendini kontrol edebilen araçlar artık trafikte yerini almaya başladı. Google sürücüsüz araçlar sayesinde kaza oranlarını en aza indirmeyi planlıyor. Ancak bu sürücüsüz araçlar ufak tefek kazalar yapsalar da Google bu oranları en aza indirmekte kararlı. Google sürücüsüz araçlarının yeni modellerini de Kaliforniya’da kullanıma açmayı planlıyor.

Kendilerine has bir görünüşleri olan araçlar bu sayede diğer araçlardan ayırt edilebilecek. Araçlar kesinlikle kendi kendilerine sürebilecek kapasiteye ve teknolojiye sahipler. Ancak araçların bazı durumlarda kaza yapabildiğini de sürücüsüz araçları projesinin başındaki Chris Urmson belirtiyor. Bu durumla ilgili olarak Chris Urmson sürücüsüz araçların kaza öncesindeki olaylara hızlı bir şekilde tepki verebildiklerini, fakat bazı durumlarda bu tepki süresinin az da olsa geciktiğini belirtiyor. Ayrıca sürücüsüz araçların kırmızı ışıkta beklerken arkadan gelen aracın çarparak kaza yapmasının da bu araçların kaza oranlarına eklendiğinin de unutulmaması gerektiğini bu yüzden de endişelenecek kaza oranlarının olmadığını da belirtiyor.

Google’ın yeni sürücüsüz araçları şu an için saatte 25 km’lik bir hız yapabilmekte. Gün geçtikçe de bu sürücüsüz araçlar için yepyeni yazılımlar geliştirerek aracın çok daha iyi bir seviyeye gelmesi hedefleniyor.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here