Ana SayfaMobil UygulamalarGoogle Translate artık uygulama desteği sunacak

Google Translate artık uygulama desteği sunacak

-

Eskiden dil bilmeyen için büyük bir işkence idi yabancı sitelerde dolaşmak. Ancak Google’ın Translate hizmei ile bu olay artık tarihe karıştı. Google ilk çıktığı günden beri büyük önem verdiği çeviri hizmetine yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Bilinidği gibi Google geçtiğimz günlerde bir etkinlik düzenlemiş ve yeni mobil işletim sistemi olan Android 6’yı resmen piyasaya sunmuştu.  Andorid 6.0 ile beraber pek çok özellik geliyordu. Ancak Google’ın popüler uygulaması, Android 6.0 Marshmallow üzerinde daha farklı bir kimliğe bürünüyor.

Android, kelime ve cümleleri şimdikinden çok daha kolay tercüme etmek üzere: Google, yeni çıkardığı Android 6.0 Marshmallow ile birlikte çeviri özelliklerinin bireysel uygulamalar içine entegre edileceğini duyurdu.

Andorid’in yeni Marshmallow güncellemesi telefonunuza geldiğinde ya da önceden yüklü halde gelen Nexus cihazlardan birini satın aldığınızda, yapmanız gereken tek şey akıllı telefonunuza sadece Google Translate uygulamasını yüklemek. Bu sayede favori uygulamalarınız içinden Google’ın yeni sunacağı tercüme seçeneklerine erişebileceksiniz.

Özelliğin belirli bir uygulamayı destekleyip desteklemeyeceği geliştiriciye bağlı ama Google entegrasyonun eklenmesinin çok kolay olduğunu söylüyor. TripAdvisor, WhatsApp ve LinkedIn gibi uygulamalar daha şimdiden bu yeni özelliği sağlamış durumdalar.

google-translate-artik-uygulama-destegi-sunacak

Google’ın kendi uygulamaları da muhtemelen kısa bir süre sonra Marshmallow üzerindeki bu araca erişebilmek için güncellenecek. Google’ın yazmış olduğu blog yazısına göre, yapılması gereken tek şeyin ekrandaki metni seçtikten sonra kesme ve kopyalama işlemlerinde olduğu gibi “translate” (çevir) seçeneğine dokunmak olduğu belirtiliyor.

Gelen bu yeni özellikle birlikte bilinmeyen kelimelerin anlamı pratik olarak öğrenilebilecek. Google  bu serviste 90 farklı dilin desteklendiğini söylüyor.

Google Translate hizmetinin geliştiricilerinden olan Barak Turovsky, 500 milyondan fazla kişinin Google’da bir gün içersinde 100 milyar sözcük çevirdiğini ifade ediyor. Turovsky ayrıca: “Bunun gibi güncellemelerin yanında konuşma modu ve anlık kamera çevirileri gibi özelliklerle biz çeviri özelliğini ihtiyacınız olan her yer için kullanılabilir yapıyoruz” diyor.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here