google-ve-verizon-patent-konusunda-isbirligi-yapacak
google-ve-verizon-patent-konusunda-isbirligi-yapacak

Teknoloji’de Know How çok önemlidir. Sizi diğer şirketlerin bir adım ötesine geçirecek sihirli anahtar teknolojidir ve siz de onu korumak durumundasınız. Nasıl korunacak derseniz, günümüzde gizli sığınaklar eli silahlı adamlar değil ancak patentler ile ürünlerinizi koruyabilirsiniz.

Bu da beraberinde birçok davayı beraberinde getiriyor elbette. Çünkü bazı konular tekelleşme olarak da değerlendirilebiliyor. Google‘dan Kirk Dailey’nin yaptığı açıklama gibi karşılıklı lisans anlaşmalarının her iki firmaya da daha iyi ürünler üretmenin ve daha iyi müşteri hizmetleri vermek için iyi bir yol olduğunu bu sayede firmaların bu konulara daha fazla odaklanabileceğini söylemişti.

Detaylar üzerinde çalışılsa da, Google ve Verizon kendi arasında anlaşma sonrasında 5 yıl süre ile patent ihlalleri konusunda birbirlerini dava etmeyecekler. Bu durum mevcut patentlerin yanı sıra gelecekte ilave edilecek patentleri de kapsayacak.

Google ‘ın Android dünyasının piyasayı domine etmesi için Samsung, LG, ve Cisco ile bu tür anlaşmalarının olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here