Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Google Youtube Platformuna Alışveriş Özelliği Ekleyecek

Google Youtube Platformuna Alışveriş Özelliği Ekleyecek

Amazon ve ebay gibi geniş çaplı alışveriş hizmetlerine rakip olarak Google da Youtube'u kullanmaya karar verdi. Açıklanan son duruma göre, ürün almadan önce birçok insanın inceleme videolarını izlediği ve Google'ın da bundan yararlanacağı belirtildi....

-

E-ticaret siteleri artıyor. Şimdi de Google‘ın YouTube’a bir alışveriş özelliği ekleyeceği bildirildi. İzleyicilerin doğrudan video paylaşım platformunda ürün satın almasına olanak tanıyan yeni özellik şu anda test aşamasında.

Bloomberg’in raporuna göre YouTube, belirli içerik oluşturuculardan videolarındaki ürünleri almaları için teşvik ediyor. Bu sayede Google, yeni e-ticaret özelliğini YouTube’a tam olarak entegre etmeden önce analiz ve alışveriş araçları için veri toplamayı hedefliyor.

Bir şirket temsilcisi, içerik oluşturucuların videolarında etiketledikleri ürünler üzerinde kontrol sahibi olacağını doğruladı. Ancak, özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı, YouTube’un kesilmesi ve sürecin doğası gereği nasıl işlediği konusunda resmi bir açıklama yok.

Şu anda video paylaşım devi, ücretli abonelikler aracılığıyla içerik oluşturucuların gelirinden % 30 kesinti yapıyor. Bununla birlikte, platformu ürün satışları için kullanma ücreti muhtemelen bu rakamdan daha az olacaktır.

Google Youtube Platformuna Alışveriş Özelliği Ekleyecek

YouTube videolarının çoğunun ürün incelemeleri olduğu ve çok sayıda kişinin bir satın alma işlemi yapmadan önce bu videoları izleyip bilgi sahibi olduğunu biliyoruz. Yerleşik bir e-ticaret arayüzü aracılığıyla YouTube, bu kullanıcı davranışından faydalanabilir ve potansiyel olarak büyük karlar elde edebilir.

Bunun yanı sıra Google, bu yılın başlarında çevrimiçi pazarı olan Google Alışveriş için Shopify desteğini duyurdu. Shopify, yeni YouTube özelliğinin geliştirilmesinde teknoloji devine de yardımcı oluyor.

Amazon ve Facebook gibi rakipleri gibi, Google da milyarlarca dolarlık e-ticaret endüstrisinin saf gücünden yararlanma niyetinde. Ayrıca, YouTube’un keşfedilmemiş bir satış fırsatı madeni olduğu düşünüldüğünde, Google’ın alışverişi entegre etme kararı çok basit.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakBloomberg

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

LG Signature OLED R TV Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

İlk kez CES 2018'de sergilenen LG'nin katlanabilir OLED televizyonu, hedeflenen 2019 lansmanını kaçırsa da bugün satışa çıkmayı başardı. Bu muhteşem televizyon, dudak...

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition’a Muhteşem Renk Seçenekleri!

Xiaomi'nin yeni akıllı saati bugün piyasaya sürüldü. Mi Watch Color Sports Edition, Mi Watch Revolve de olarak bilinen Mi Watch Color'ın daha...

Xiaomi Mi Box 4S, Yarın Piyasaya Sürülecek!

Xiaomi, uygun fiyatlı ürünleri ile tanınıyor. Bu ürünlerden biri de Mi Box adlı yayın cihazları diyebiliriz. Şirketin piyasaya sürdüğü son model, Ocak...

Meizu POP2s Kulaklıkları Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Meizu, geçen hafta Meizu Buds kulaklıklarını piyasaya sürdü. Bu gerçek kablosuz kulaklıklar, şirketin kendi ülkesinde sunduğu diğer hiçbir ses ürününe benzemiyordu.

Playstation 5’de Hayran Kontrolü Olacak !

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Sony'nin PS5 soğutma sisteminden sorumlu mekanik tasarım şefi, konsol hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıkardı.