android Güvenlik

Google yaptığı açıklamada yeni yayınladıkları son güncellemeler ile güvenlik sıkıntılarının yarı yarıya azaldığını söyledi. Android kullanıcılarının belası olan zararlı yazılımlar için büyük bir adım attı da diyebiliriz. 

Geçtiğimi yıl güvenlik konusuna daha çok önem veren Google, güvenlik açığı oluşturan tüm sistemleri gözden geçirmiş gibi görünüyor. Google, bu alanda zayıf olarak gördüğü alanlarda önemli sayılabilecek adımlar atarak Android İşletim Sistemlerindeki zararlı yazılımları %50 oranında azaltmayı başarmış. Android İşletim Sistemleri güvenlik Mühendisi olan Adrian Ludwig, zararlı yazılımların tüm dünya genelinde yılın ilk üç ayı ile son 3 ayı arasında yaklaşık %50 oranında azaldığını açıkladı.

200 milyon tarama yapıldı

Yabancı kaynakların haberine göre Adrian Ludwig, 1 milyardan fazla Android işletim sistemi sahibi cihazın kullandığı yazılımların Google tarafından her gün 200 milyonun üzerinde güvenlik taramasından geçtiğini belirterek, “Sadece Google Play uygulamaları kullanan cihazlar için, potansiyel olarak kötü niyetli uygulamalar oranı az yüzde 0.15 oranında” diye söyledi..

Çalışmalarımıza yön verdi

Açıklanan bu raporda geçtiğimiz 2014 yılında Android’in geliştirilmiş şifreleme ve kötü amaçlı uygulamaları daha iyi algılama araçları da dahil olmak üzere pek çok alanda güvenliği arttırdıklarını anlattı. Adrian Ludwig, “Android’in güvenli olmasını sağlamak istiyoruz ve bu rapor kendimizi geliştirmemiz için geçen yıl yaptıklarımızın ne kadar işe yaradığını bize göstermiş oldu” dedi.

Android’e Manuel Uygulama Nasıl Yüklenir?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.