Apple Android Savaşı Devam Ediyor

Dünya teknoloji sektörünün iki dev ismi olan ve aynı zamanda rakip ismi olan Google ile Apple her zaman olduğu gibi bir kez daha karşı karşıya gelmiş durumda. Mobil işletim sistemleri Android ile iOS’un her daim savaş halinde olduğunu ve bu savaşın liderleri olan iki dev firma arasında bu defa başkahraman olduklarını söyleyebiliriz.

Tamamen şans eseri Google Maps üzerinde keşfedilen görsel, TeamAndroid’in Apple’a oldukça sulu bir şaka yaptığını ortaya çıkartmıştır. Google Maps üzerinden Pakistan’ın Rawalpindi kentini incelemek isteyen kullanıcılar, gülünç ve şaşırtıcı bir görsel ile karşı karşıya kaldılar.  Söylediğimiz kentin üzerinde meşhur temsili Android robotu Apple’ın logosu olan elmaya idrarını yaparken ki bir resmi bulunmaktadır.

google-apple

Son derece sulu ve Apple‘ı kızdıracak bir şaka olduğunu söyleyebileceğimiz bu durum hakkında iki şirket de henüz hiçbir açıklamada bulunmamış durumda. Google’ın ise bu görseli kısa bir zaman içinde sileceğini tahmin etmekteyiz. Apple’ın bu sulu şakaya nasıl bir cevap vereceği merak edilirken, iki firma arasında olan rekabetin daha da artacağını söyleyebiliriz.Şirketlerin savaş halinde olduğu gibi ayrıca kullanıcılar da birbirlerine kullandıkları ürünün markasını överek savaş içinde bulunmaktadırlar.

Android ve iOS çatışmasında bu durumun devamlı olarak bu şekilde ilerleyeceğini, kimin kazanacağını bilmenin zor olduğunu; aslında her iki işletim sistemininde başarılı olduğu alanların bulunduğunu, kullanıcıların kendileri için önemli olan alanda hangisi iyiyse onu seçmesi gerektiğini söylemek gerek.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here