Google arama motoru bildiğiniz gibi kurulduğu günden beri her alana yatırım yapmaya başladı ancak bu son zamanlarda özellikle arama motorlarına çok büyük çaplı yenilikler yaptı, Videolar, müzikler, şarkılar, ünlü kişiler, hava durumları, yol mesafeleri vb. gibi tüm etkinlikleri hiçbir siteye girmeden google arama motoru ile bulabiliyoruz. Google öyle bir hal aldıki artık kullanıcılarını başka siteye girmeden sadece Google üzerinden işlerini hallettirmeye çalışmaktan bıkmıyor.

Google Domains servisi ile yep yeni bir projeye daha imza atıyor. Google bu hizmet sayesinde hem uygun bütçelere domain satacak hem web hosting satacak hemde ziyaretçilerine domainlerini kontrol etmeleri için kolay bir panel yapacak. Google’nin en şanslı olduğu nokta ise reklam olayı. Bildiğiniz gibi Google kendi projelerini ücretsiz olarak Google Adsense reklam ağında yaptığı gibi birde tüm dünya ülkeleri için özel yaptırdığı domain sitelerinde’de reklam yaparak kendi projelerini hemen tanıtır hale getiriyor. Hergün milyarlarca kişinin tıkladığı Google projelerine hiç durmadan devam ediyor.

Yeni Alan Adı Uzantısı: .How

google 21Google’dan domain alanlar otomatik olarak 100 E-Posta adresine sahip olduğu gibi 100 tane’da alt subdomain’e sahip olabilecekler Nameserver yönetimiylede sitelerini kolayca Google’ye bağlayıp açılışını daha kolay hale getirebilecekler.

Google domain ve web hostinglerini kendisinden alacaklara herhangi bir avantaj veya yarar sağlayacak mı bilinmiyor ancak web hosting firmaları için kötü bir haber olduğu kesin çünkü dünyada en çok tıklanılan siteye sahip olan Google inanılmaz bir reklam  düzenlemesi ile Domain hizmetini kısa sürede milyonlara duyuracaktır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here