Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle'dan ücretsiz 1 TB depolama alanı !

Google’dan ücretsiz 1 TB depolama alanı !

-

Yanınızda 1 TB HDD taşımak istemiyorsanız ve bigilerinizin kaybolmasından endişe ediyorsanız bu haber tam size göre! Ücretsiz 1 TB veri alanına ne dersiniz ?

Bilgisayar başında vakit harcıyorsanız ve veri saklama konusunda hassas iseniz sanal ortamda 1TB veri depolama alnına sahip   olmak ister misiniz? Google ile çalışarak herzaman her yerde ulaşabileceğiniz Google Drive’da 1TB ücretsiz depolama alanı sizi bekliyor olabilir!Nasıl mı? Buyurun sizin için paylaştık.

Microsoft geçtiğimiz günlerde nedendir bilinmez kullanıcılarına sunmuş olduğu OneDrive hizmetinin depolama alanlarını azaltarak ücretli Office 365 abonelerinin 1 TB, ücretsiz kullanıcıların ise sadece 5 GB depolama alanı kullanım hakkı verdiklerini duyurmuşlardı. Ücretli sundukları depolamayı bile 50 GB’lık alan ile sınırlandıran Microsoft, yapmış olduğu bu uygulama ile kullanıcılarının tepkisini çekmekte gecikmemişti. OneDrive normalde 15 GB ücretsiz alan kullanımına izin veriyordu. 100 GB büyüklüğündeki alanın Microsoft OneDrive’daki fiyatı aylık 4 TL yani Microsoft’tan 1 yıllık 48 TL değerindeki hizmetinin bir kısmını ücretsiz olarak almış oluyordunuz.Microsoft OneDrive, 1 TB için aylık 12,99 TL istiyordu. Üstelik OneDrive üyeliğine yıllık 130 TL değerindeki Office 365 de dahil edilmişti.(dolar-Tl kur farkına göre fiyat değişebilir)

Bunu fırsat bilen Google, kullanıcı memnuniyeti konusunda sanal ortamda gücünü göstermek adına kullanıcılara depolama alanlarını 1 TB kapasiteye kadar yükseltme şansı veriyor,üstelik hiçbir ücret talep etmeden! Ancak google’nın belirli şartlarını yerine getirirseniz bu 1 TB veri alanına kavuşmuş olacaksınız.Bu şartlar sanıldığı gibi hiç de zor değil biraz zaman harcayarak ücretsiz depolama alnına kavuşabilirsiniz.

mabs

Veri depolama alanı kazanımı ancak,Google Haritalar (Google Maps) hizmetinin iyileştirilmesi ve güncellenmesi adına yürütülen teşvik programı dahilinde mümkün olabiliyor. Google Haritalar’da fotoğraf paylaşan, yerel soruları yanıtlayan, yer ekleyen/düzelten ve yorumlar yazan kullanıcılar, hakkında ek bilgi sağladıkları her mekan ve yer için puan kazanarak ödüllerin kilitlerini açabiliyor.

goole onedrive 1

Seviyeler yükseldikçe, kazandığınız puanlar artıyor ve yapmış olduğunuz her katkı için siz 1 puan alıyorsunuz. Ayrıca yer başına en fazla 5 puan kazanabiliyorsunuz.Çalışmalarınız doğrultusunda 200 puan biriktirdiğiniz anda Google Drive üzerindeki 1 TB ücretsiz depolama alanının kilidini kırmış oluyorsunuz.

Yanınızda 1TB hdd taşımak  ve bozuldu virüs bulaştı derdi yaşamak istemiyorsanız,sanal ortamda veri depolama alına sahip olmak düşüncesinde iseniz yapmanız gereken tek şey ”Yerel Rehberler” programına kayıt olmak ve Google Haritalar’ın Android ya da iOS sürümünün yan menüsündeki “Katkılarınız” sekmesiyle ilerlemenizi takip etmek.Bu kadar kolay.ge
risi sizin özverili çalışmanıza kalmış. Kolay gelsin.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here