Google insansız araç geliştirmek için yıllardır araştırma yapıyordu. Nissan, Toyota gibi markalarla iş birliği yapan, denemelerini ana binanın üzerine kurulan pistte gerçekleştirmişti. Google artık bu çalışmalarının meyvesini toplamak için, çalışmaların bitme noktasına geldiğini yaptığı lansman ile ele güne duyurdu.

Geçtiğimiz gün yeni nesil insansız aracını, dünyaya duyurdu. Google’ın yeni aracı üstünde bulunan radarlar ve kameralar aracılığıyla çevreyle etkileşime girebiliyor, siz onu görmeseniz dahi o sizi fark edip, hareketlerini ona göre ayarlıyor. Bu yeni araç oluşabilecek tehlikeleri algılayabiliyor ve en tehlikesiz güzergahı seçip, hareket ediyor. google_insansız_otomobil

Yaşlılar Ve Engellilerin Güvenli Yolculuk Yapması Hedefleniyor

Üzerinde bulunan radarlar, sensörler ve kameralar sayesinde bir insana göre daha hızlı tepki veriyor. Google’ın insansız araçları güvenlik açısından etkileyici bir izlenim bıraktı. İnsansız araçların kaza yapma olasılığının, bir insanın kullandığı araca göre çok daha düşük olduğu belirtildi. Google mühendislerinin geliştirdiği bu aracı Google Kampüs’te görebilirsiniz. Aracı geliştirirken özellikle yaşlı insanları düşünen Google, görme engelli insanların bile bu araçla güvenli bir yolculuk yapmasını amaçlıyor. İşte Google’ın yeni nesil insansız aracının videosu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here