Ana SayfaTeknoloji HaberleriGoogle'ın 10 Kasım doodle'ı

Google’ın 10 Kasım doodle’ı

-

Ünlü arama motoru Google’ı bugün ziyaret edenler sayrafa bir karanfil fotoğrafı gördüler. Kullanıcılar kısa bir süre sonra bunun Google’ın 10 Kasım doodle’ı olduğunu anladı.

Google, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 77. ölüm yıl dönümünü için anasayfasına karanfil koydu. İşte ünlü arama motoru Google’ın 10 Kasım için hazırladığı anlamlı Doodle’ı.

googlein-10-kasim-doodlei

Google, her sene olduğu gibi bu sene de 10 Kasım için özel bir Doodle yayınlamadı. Ancak Google açılış sayfasına bir karanfil koyarak “Ulu Önder Atatürk’ü saygıyla anıyoruz.” ifadesine yer verildiği görüldü.

Akla ilk gelen sorulardan birisi de Google’ın neden Doodle oluştırmadığıydı. Bu sonunu cevabı da 2012 yılında verilmişti. Doodle’ları insanların yüzünde bir gülücük oluşması için hazırlanıyor. Bayramlar, doğum günleri ve festivaller için Doodle’lar hazırlanıyor.

10 Kasım içinse bu günün anlam ve önemini bozmamak ve Ulu Önder Atatürk’e saygısızlık yapmamak adına sadece bir karanfil koyularak anılmasına karar verdikleri ifade edildi.

Öte yandan Rus arama motoru Yandex’te anlamlı bir davranışla anasayfasında özel bir Logo yayınladı. Saygı ve sevgiyle anıyoruz ifadesini kullanan Yandex Mustafa Kemal Atatürk içinde bir sayfa oluşturdu.

googlein-10-kasim-doodlei

Türkiye Cumhuriyeti kurucusu 10 Kasım 1938 günü saat 09:05’te yaşamını yitiren Mustafa Kemal Atatürk’ün Anıtkabir’de ki anıtı ziyaret edilmektedir. Ankara’da resmi tören yapılır. Türkiye’nin genelinde de 10 Kasım günü yas tutulur. Her yıl 10 Kasım günü, saat 09:05’te trafik ve yaşam durur ve 4 dakika korna çalarak anma etkinliklerine destek verirler. Ayrıca, Türkiye’de ki tüm bayraklar da 10 Kasım günü yarıya indirilir.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here