Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Google'ın Yeni Chromecast'i Erken Satışa Çıktı!

Google’ın Yeni Chromecast’i Erken Satışa Çıktı!

Google'ın yarın gerçekleşecek olan lansman etkinliğinde, Chromecast ve bir sürü yeni cihaz tanıtılacak. Fakat Reddit'teki birkaç kullanıcıya göre Chromecast, çoktan satışa sunuldu.

-

Google‘ın donanım etkinliğinde, yeni Pixel telefonları, yeni bir Nest Home hoparlörü ve yeni bir Chromecast’i duyurmasının bekleniyor. Etkinlik bu Çarşamba öğleden sonra gerçekleşecek. Yeni tanıtılan ürünler şimdidien satışa çıktı. Reddit aracılığıyla bildirilen iki ayrı örnek sayesinde, hem Walmart hem de Home Depot‘un Chromecast’i satışa çıkardığını anlıyoruz.

Ayrıca eski Chromecast cihazları arasında bir rafta görüntülenen yeni “Google TV’li Chromecast” görüntüsü de bulunuyor. Yeni cihaz, Home Depot perakende mağazalarında satışta ve Reddit’teki birkaç kullanıcı, yerel mağazalarda satışta olan cihazları da bulmayı başardı.

Bu erken satın alımlar, bir ürünün piyasaya sürülmesinden önce yalnızca görüntülerin ve sızıntıların ortaya çıkmasından daha fazla bilgi veriyor. Artık yeni Chromecast’in ne kadara mal olacağı ve yeni teknik özellikleri hakkında çok daha fazla şey biliyoruz.

Cihaz “Kar beyazı” renginde, 49 dolara satış yapacak. Görüntülerde ve sızıntılarda gördüğümüz uzaktan kumanda, iki adet AAA pil ile çalışıyor, bu nedenle şarj edilemez. Makbuzda, cihaz bir “Sabrina-Abbey” olarak görünüyor.

Abbey’nin nereden geldiğinden emin değiliz (belki de yeni uzaktan kumandanın kod adıdır), ancak bu Chromecast’in kod adının Sabrina olduğunu erken raporlardan biliyoruz. Yeni Chromecast, Android TV‘nin basitçe “Google TV” adı verilen yeni bir sürümünü çalıştırıyor.

Cihazda, Dolby Atmos, Dolby Vision, DTSX, HDR10 + desteği ile h.265 akışları ve 4K çözünürlük desteği var. Daha önceki bir gönderi, yeni Chromecast’in teknik özelliklerini, cihazı erken satın alan başka bir kullanıcıdan ortaya çıkardı.

Buna göre cihazda, 2 GB RAM, 4154 MB depolama, 4 çekirdekli ARM Cortext-A55 işlemci, 1908Mhz64 bit ARMx8-A (32 bit modu) bulunuyor. Telefona dair tüm detayları yarın öğreneceğiz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakReddit

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? 2020

Son zamanlarda artan erişim kısıtlamaları, web sitelerinin daha da sinir bozucu hale gelmesine neden oldu. Sadece Türkiye değil, birçok ülke internete kısıtlamalar getirerek, erişimi...

Sistemi Yormayan En İyi BlueStacks Alternatifleri

En iyi Bluestacks alternatifleri nelerdir? BlueStacks'in sisteminizi çok yorduğunu düşünüyorsanız, sistem yormayan alternatif emülatörleri denemek isteyebilirsiniz. BlueStacks, kullanıcıların bilgisayarlarında Android uygulamalarını çalıştırmalarına...

En İyi İş Tabletleri – Android, Windows, Chrome OS ve Diğerleri

Teknolojinin hayatımızın her yerinde bulunduğu bu dönemde birçok şirket, iş ihtiyaçlarını karşılamak için tablete yöneliyor. Tabletler, kurumsal düzeydeki uygulamalarla ve birçok özellikle...

Pop!_OS 20.10 Yayınladı İşte Getirdiği Yenilikler ve Kurulumu

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla güncellemesinin yayınlanmasından günler sonra, Pop! _OS 20.10 Linux dağıtım sistemi duyuruldu.Ubuntu 20.10 tabanı...

En İyi Oyun Laptopları 2020

Bilgisayar oyunlarının bir fenomen olduğu bu devirde, her türlü oyunu kaldırabilecek bir bilgisayar mı bakınıyorsunuz ? O halde yazımızı okumadan geçmemenizi tavsiye...