Ana SayfaOtomobilGoogle'nin Kendi Kendini Süren Aracı

Google’nin Kendi Kendini Süren Aracı

-

Teknoloji hızla gelişiyor ve bu gelişim tüm cihazlara ve araçlara yarıyor diyebiliriz. Otomobiller önceleri gürültülü çalışanlar olarak bilinirdi ancak şimdi gürültüsü olmayan ve konforlu araçlar daha popüler durumda. Hızlı teknoloji gelişiyor ve bununlada kalmayacağı kesindi Google açıklamasını yaptı ve kendi kendini süren araç piyasaya çıkacak ve bisikletçilerden bu araç için bir yorum geldi.

Otomobillerin zaman içersindeki değişimini az çok hepimiz biliriz. Konfrolu daha az arıza yapan daha hızlı ve daha az yakıt yakan araçlar gibi çeşit çeşit araçlar yollara çıktı. Ancak bilirsiniz ki yıllardır her insanın aklında şu var. Bir araç olsa gideceği yeri işaretlesem o kendi kendine beni götürse. Bu proje aslında imkansız değildi çünkü uçan arabaların bile projeleer yapılmaya başlanmışken kendi kendini süren arabanın yollarda olması bizce pekte mucizevi bir şey olmaz.

Google bu projesini fire ve açık vermeden yapıyor. Tabi yaparken gerçekten dikkatli bir şekilde aracını üretiyor diyebiliriz. Çünkü bu aracı piyasaya çıkarttığı anda paarda patlama yapacak ve satışlarda rekor kırıp kasasını bolca dolduracağı kesin. Zaten gideceği yeri haritadan seçeceğimiz için Google bu konudada Google Maps’ı devreye sokacak ve araca yüklediği bu yazılım Google Maps güncellendikçe oda güncellenecek yani harita asla silinmeyecek ve sürekli olarak güncellenip sürekli olarak değişecek.

google 1

Üstelik araç gerçekten kaliteli ve dikkatli olacak diyebiliriz. Hız kurallarına uyması, konforlu ve rahat kullanılabilir olması, asla yolunu şaşırmaması ve çarpışmalara karşı çok dikkatli olması gibi özellikleri dikkat çekmekte. Hatta bu özellikleri okuyan bir bisikletçi Google’ya bir mail gönderdi ve mail Türkçeye çevrildiğinde şu şekilde:

Pazartesi günü bir kavşakta kendi kendini süren araçlarınızdan birisiyle karşılaştım. Araç benim geçeceğimi önceden farketti ve aniden fren yaptı. Bu durum oldukça dikkatimi çekti çünkü böyle ani bir harekete gerek yoktu. Bende yolu geçerken aracın önünde durdum ve bisikletimi biraz ileriye alıp tekrar geri çektim. Bu hareket, aracın tam kalkarken birden fren yapmasını sağlıyordu. Birkaç dakika boyunca bunu tekrarladım, araçta bulunan 2 geliştirici duruma gülüyor ama bir yandan da ellerindeki bilgisayarlar ile bişeyler yapmayı deniyorlardı. Bu durum biz bisikletçiler açısından oldukça hoş olsa da bu kadar güvenliğin biraz fazla olduğunu düşünüyorum. Yine de direksiyonun başında bir insanın olmaması, beni çok daha güvende hissettirdi.

Google’nin bu uyarıyı dikkate alacağından eminiz. Çünkü bu proje çok hassas devam edilmekle birlikte test sürüşleri ilede sürekli olarak desteklenmektedir. Umarız ki en yakın zamanda bu araçlar kesin olarak piyasaya çıkıp satışlara sunulur ve tüm dünyada hızla yayılır.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here