Ana SayfaTeknoloji HaberleriGörünmez Tren Mucidi Şimdiden Japonların!

Görünmez Tren Mucidi Şimdiden Japonların!

-

Görünmezliğin sırrına ulaşamadık ama teknolojik gelişmeler ile yeni teknikleri görünmez olmak için kullanmaya devam ediyor, bunun gelişimi için bilim adamları çabalıyor derken Japonya dan haber geldi. Hızlı Tren Görünmez oldu!

japonya hızlı tren

Para çok olunca haliyle demiryolları da eğlenceli hale getiriliyor olsa gerek Japon demiryolları firması Seibu Railway, kuruluşunun 100. yıldönümü için çarpıcı bir yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor. Japonların en çok rağbet gören ulaşım aracının Hızlı Trenler olduğu tüm dünyaca bilinmekte. Ülkenin yerleşim yerlerinin nerede ise tamamı tren ağları ile birbirine bağlanmış durumda. Teknolojik gelişime ayak uyduran bu trenler aracınız ile katedemeyeceğiniz hızlara rahatça ulaşabilmekte. Japonlar en çok rağbet gören hızlı tren için bir plan yapmışlar ve kullanıma sunulması düşünülen yeni şehirler arası hızlı trenlerin “manzarayla uyumlu bir biçimde” neredeyse görünmez bir biçime sahip olmasına karar vermişler.

japonya-yuksek-hizli-trenjpg

Bu amaçla yeni Projenin başına aslen kendisi mimar olan ancak tren tasarımı konusunda tecrübe sahibi olmayan Kazuyo Sejima getirilmiş.

Söz konusu proje kapsamından da anlaşılacağı üzere sorumlu firmanın bütün Japonya’da yaklaşık 180 km’lik bir demiryolu ağını yönetmesi bekleniyor. Bu sıradışı “görünmez” trenin hızı, gücü ve çevreye olan etkisine dair henüz detaylı bilgi paylaşılmamış olsa da,hızlı trenlerin kullanıma sunulacağı 2018 yılında nasıl görünmez oluyormuş gözlerimizle şahit olacağız.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here