15-06-2014
30
0

İlizyonistlerin numaralarının nasıl yapıldığını az çok biliriz ancak ortada sihir denilen birşey yoktur herşey el çabukluğuna bakar. Bununla alakalı olarak gözümüz ufak bir hile yaparak bir resmin kaybolmasını sağlıyabiliriz.

Şimdi size ne yapacağınızı yazacağız aslında yapmanız gereken hiçbirşey yok sadece yukarıdaki resme dikkatlice bakmanız göz bebeklerinizi asla hareket ettirmeyin tek bir noktaya bağlı kalın ve resme dikkatlice bakın sadece birkaç saniye içerisinde durumun farkına varacaksınız ve resimdeki çizgilerin ve renklerin yavaş yavaş kaybolduğunu yerine beyaz bir kağıdın geldiğini anlıyacaksınız. Bu hareketleri yaparken kendinizi sihirli güçlere sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz ancak bu sadece ufak bir ilizyon gösterisidir.

Bunun yanı sıra aşağı bölümde bulunan daha büyük resmede bakarak aynı şeyleri o resimdede yapabilirsiniz. Bu resmin boyu biraz daha büyük olduğu için renklerin kaybolması birkaç saniye daha uzun sürebilir ancak sonuç olarak tüm renklerin kaybolduğu kesin olarak görülebiliyor hemen deneyerek sizde gözlerinizi yanıltabilirsiniz.

Göz Hatası: Kaybolan Resim

Etiketler

Lütfen Bir Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*