GrooveShark

Spotify ile benzer şekilde müzik yayını yapan ve başı hiçbir zaman beladan kurtulmayan Grooveshark, tam anlamıyla kendini infaz etti ve kapattı. Spotify bu denli popüler olmadan ve herkesçe kullanılmadan önce müzik dinlememize olanak sağlayan çevrimiçi kanal sayısı bir elin parmak sayısını geçmiyordu. Lakin bu kanalların arasında en popüleri ve en ünlüsü de Grooveshark’tı.

Gün içerisinde Grooveshark’ın resmi internet adresine girdiğiniz zaman göreceksiniz ki sizleri ana sayfada bir özür metni karşılıyor. Ayrıca bu özür amaçlı kaleme alınan metinde uygulamanın kapandığı ve artık hizmet vermediği belirtiliyor. Yazıda uygulamanın tarihçesine kısa bir değinilirken amaçların tamamı ile müzik hayranlarının yeni müzikler keşfedebilmesine yardımcı olabilmek olduğunun vurgusunu yapmışlar.

GrooveShark Tekrardan Açıldı

Grooveshark yetkilileri bahsi geçen yazıda zaman zaman çok büyük strateji hataları yaptıklarını da söyledi. Ayrıca müzik paylaşımında bulunurken birçok müzisyen ve sanatçının da haklarını gasp ettiklerini ve bu yüzden üzüntü duydukları belirtiliyor. Grooveshark’ın başı 6 seneden beri Sony Music, Universal Music Group gibi dev plak şirketleriyle beladaydı.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here