Ana SayfaTeknoloji HaberleriGüneş Enerjili Kıldan İnce Şarj Aleti Duyuruldu!

Güneş Enerjili Kıldan İnce Şarj Aleti Duyuruldu!

-

Günümüzde insanların en büyük sorunları telefon hatalarından daha çok şarjın geç bitmesi oldu diyebiliriz. Telefonların kalitesinden dolayı telefon hataları artık yok denecek kadar az ama şarjımız hep erken bitiyor ve çözüm bulundu Güneş Enerjili kıldan ince büyüklükde bir şarj aleti yapıldı.

Telefonlarımızın hayatımızdaki yeri çok büyük çünkü artık bilgisayarlar yerine akıllı telefonları kullanmaya başladı ve telefonların özellikleri o kadar arttıki artık bir bilgisayardan daha iyi performans gösteriyor diyebiliriz. Ancak ne olursa olsun sorunlar bitmiyor ve en büyük sorun şarj sorunu diyebiliriz. Hong Kong’lu bir vatandaşın şarjı bitti diye metro’da sinir bozukluluğunun yaşadığı sorunlarıda biliyorsunuz.

Powerbank’lar, şarjı geç biten telefonlar üretildikçe bizi sevindiriyor ancak yetmiyor diyebiliriz. Sonunda Kickstarter’dan kıldan kalın olmayan ve elektrikle değil tamamen güneş enerjisiyle çalışan Solar Paper adında bir şarj aleti ürettiler. Bu sayede dışarıdaykende şarj aletimizin enerjisini doldurabiliriz ve telefonumuzun şarjı bittiğinde şarja sokup dolum yapabilirsiniz.

Solar Paper USB girişli bir şarj aleti yani telefonunuzun şarj aletinin bir ucunu telefona bir ucunu Solar Paper güneş enerjili şarj aletine sokacaksınız ve telefonunuzun şarjı dolacak. Şuanda 2,5 – 10 watt gücünde şarj aletleri üretilmektedir ve üretim yerindeki halkın büyük ilgi gösterdiğini duyuyoruz.

solar paper 2

Ancak Solar Paper bildiğiniz gibi güneş enerjisi ile çalışıyor yani güneşin olması mecbur eğer kuzey kutbunda ya da güneşin çok az çıktığı bir yerde yaşıyorsanız yine telefonunuz şarj olmayabilir. Güneşli bir yerde yaşıyorsanız ve İphone 6 gibi yüksek mAh gücüne sahip bir telefonunuz varsa 2,5 saat gibi priz gibi kısa sürede telefonunuzu %100 şarj edebilirsiniz. Üstelik Solar Paper bulunan ufak ekran sayesinde cihazdaki toplanan güneş enerjisinied tıpki telefonunuzun şarjının kaç olduğunu bakmak için gördüğünüz ekran gibi görebiliyorsunuz.

Solar Paper kıldan büyük olmayan güneş enerjisi ile çalışan şarj aletini almak istiyorsanız. 70 Dolar gibi bir yatırımı Kickstarter firmasına göndermeniz gerekiyor. Firma şimdiden ücretleri toplamaya başladı ve Solar Paper şarj aletini alanlara tahmini olarak Eylül ayında alıcılara ulaştırmasını bekliyoruz. Süre değişebilir ancak Solar Paper tutulacağını tahmin ediyoruz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here