Türkiye üzerinde kirli emellerin saldırıları ile buna karşılık Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde devam eden PKK temizlik operasyonlarında, ”özel harekatçıyı üzerinde taşıdığı cep telefonu kurtardı.” haberleri gündeme geldi.

teror_terorulanetliyoruz

Bu konu ile ilgili bizim de yorumumuz var!

Yıllardır Türkiye’nin başına bela olan PKK ile önce dağlarda şimdi ise şehir içlerinde mücadele eden Asker ve Polisleriniz yanında özellikle sokak savaşlarında vurucu güç olan Özel Harekat Polisleri mücadelelerini canları pahasına devam ettiriyorlar.

Şiddetli çarpışmaların yaşandığı özellikle Pkk teröristlerince kurtarılmış ilan edilen bölgelerde çarpışmalar tüm hızı ile devam ederken süpürme operasyonlarına katılan özel harekat polislerinden ismi bildirilmeyen bir memurumuzun yanında bulunan ki muhtemelen hucum yeleği ön cebinde saklı cep telefonuna teröristlerin hain kurşunu isabet etti ve telefon kullanılmaz hale geldi.

özel harekat

Genel haberlere bakıldığında ise telefonun hayat kurtardığı yazılı ki bu kadar da abartma olamaz. memurumuzun hayatını telefon değil hucum yeleğinin altındaki kurşun geçirmez yelek kurtarmıştır. Şimdi telefonu kutsallaştırmanın bir anlamı ve önemi olamaz zira kutsal olan bu görevi canı uğruna kabul eden ve savaşan Özel Harekat Polisleridir.

Gelelim haberin devamına;
Yaşanan bu olay sonrası komutanı tarafından yeni bir cep telefonu hediye edilen polise, komutanı tarafından telefon hediye edildi.”

Şunu unutmamalıyız ki Askerin komutanı olur Polisin komutanı olmaz! Polisin Başpolis dahil Emniyet Müdürüne kadar üstü olabilir. Bu kişiler aynı birimde ise Polisin Amiri pozisyonundadırlar. Aksi halde sadece üstü olurlar. Bunları açıklama gereği duyduk zira her gün şehit haberleri gelen doğuda nasıl bir ortamda çalıştıklarını bilmediğimiz Polislerimizin hakkında gerçekçi bilgiyi sizlere sunmak istememiz ve bu kahraman insanlarımızın hakkında eksik bilgi sunmamak olarak düşünebiliriz.

terör

Bazı okurlar haber için reklam olduğu yönünde yorumlarda bulunmuşlar. Diğer haberlerde sunulan telefon haberci tarafından konulmuş olabilir ancak detay yanında Kahraman Özel Harekat Polislerimizin ve Askerlerimizin canları pahasına bizim için ülke için savaştığını unutmayalım. Mümkünse bunu dillendirelim ve sahip çıkalım.

Kurşun ile kullanılmaz hale gelen telefon Özel Harekatçı Polise  Amiri tarafından, ki bizim yapamadığımız moral ve motivasyon için aşağıdaki not ile hediye edildi.

Bugün operasyon sırasında kurşun cep telefonuna gelip Allah seni esirgeyip, bize bağışladı ya şükürler olsun… Bu hediyem sana feda olsun yiğidim

kurşunlanan cep telefonu

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here