Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Saatleri

Hafta sonu yasağa çıkma yasağı hangi saatlerde geçerli olacak? 27-28 Haziran tarihlerinde sokağa çıkma yasağı saat kaçta?

-

YKS öncesi ve sonrasında meydana gelebilecek yoğunluğu önlemek adına hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Yasak hangi saatlerde geçerli olacak? 27-28 Haziran tarihlerinde sınırlı sokağa çıkma yasağı olacak.

YKS sınavında sokağa çıkma yasağı olacak mı sorunu İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelde ile yanıtlandı. 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS sınavları nedeniyle sınırlı sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Cumartesi ve Pazar günlerinde farklı saatlerde geçerli olacak olan hafta sonu sokağa çıkma yasağı, ülkemizin 81 ilinde geçerli olacak.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi ve sonrasında meydana gelebilecek olan yoğunluk ve bulaşma riskini azaltmak için 27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran 2020 Pazar günlerinde kısmi sokağa çıkma yasağı geçerli olacak. 27 Haziran cumartesi günü 09.30-15.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı olacak.

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı 28 Haziran pazar günü ise 09.30-18.30 saatleri arasında geçerli olacak. Bakanlık tarafından belirtiler istisnalar dışında 81 ildeki tüm vatandaşlarımız bu yasağa uymak zorunda olacaklar.

Kısıtlamaların olduğu saatlerde bakkal, fırın, market ve eczane gibi yerlere zorunlu olduğu şartlarda gitmek serbest olacak ve bu işletmeler yasak saatlerinde de açık olacaklar. Eczaneler ise haftalık nöbetçi uygulamasına devam edebilecekler. Bölgenizdeki eczane uygulamaları bir değişiklik olmaksızın devam ettirilecek.

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı

Yasak ailelere uygulanacak mı?

Üniversite sınavlarına girecek olan öğrencilerin ailelerin sokağa çıkma yasağına dahil olup olmayacağı da merak edilenler arasında yer alıyordu. LGS ve YKS Tedbirleri Genelgesi ile akıllardaki tüm sorular cevaplanmış oldu.

YKS sınavına girecek olan öğrenciler, toplu taşıma ile sınav yerine gidecekler ise kendilerine ek olarak bir yakın, özel araçlarıyla gidecek olan öğrenciler ise araç sürücüsüne ek olarak bir yakınlarıyla sınav yerine gelebilecekler. Belirtilen sayıdan fazla yakın ile sınav alanına gidenlere cezai işlem uygulanacak.

YKS sınavlarının yapılacağı hafta sonu günlerinde ulaşımda bir aksama olmaması adına belediyeler gerekli önlemler alacak ve gerekirse ek seferler düzenleyecek.

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı: LGS ve YKS Tedbirleri Genelgesi

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilimizin valiliklerine gönderilen genelde ise şu şekilde:

  1. Liselere Geçiş Sınavı (LGS); 20 Haziran 2020 Cumartesi günü birinci oturumu 09.30’da başlayıp 10.45’de tamamlanacak, ikinci oturumu 11.30’da başlayıp 12.50’de tamamlanacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla; 20 Haziran 2020 Cumartesi günü 09.00 ile 15.00 saatleri arasında aşağıda belirtilen istisnalar hariç olmak üzere 81 ilimiz sınırları içinde bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır.
  2. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS); Birinci oturumu 27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 10.15’te başlayıp 13.00’de tamamlanacak, ikinci oturumu 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 10.15’te başlayıp 13.15’de tamamlanacak ve üçüncü oturumu 28 Haziran 2020 Pazar günü 15.45’te başlayıp 17.45’de tamamlanacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla; 27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve 28 Haziran 2020 Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında aşağıda belirtilen istisnalar hariç olmak üzere 81 ilimiz sınırları içinde bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacak.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İşte Google Pixel 5 XL Akıllı Telefonu

Google, birkaç farklı üretim yöntemiyle birkaç farklı akıllı telefon serisi sunduktan sonra sonunda başarıyı Pixel ile yakaladı. Seri emin adımlarla yoluna devam...

Samsung Galaxy S20 FE Özellikleri Ortaya Çıktı

Lite versiyon akıllı telefonlara da önem veren Samsung, amiral gemisi modellerine sonradan eklediği Lite modelleri ile ünlenmeye başladı. Ama bu kez durum...

Bugün Koronavirüse 1.041 Kişi Yakalandı, 2.219 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 9 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.024 kişinin COVID-19 testinin...

FIFA 21 Ön Siparişe Açıldı

EA Sports'un başarılı yapımı FIFA 21 ön sipariş süreci başladı. Çıkışına dört ay gibi bir süre kalan oyun, PlayStation 4 kullanıcıları tarafından...

iPhone Servis Fiyatları Zamlandı

Apple, ülkemizde satılan ürünlere yaptığı zam sonrasında iPhone servis ücretlerini de yükseltti. Yeni iPhone servis fiyatları haberimizde bulabilirsiniz. Servis...