Akıllı telefon sektöründe hangi markanın daha kusursuz ve problemsiz bir android kullanımı sunduğuyla alakalı bir inceleme paylaşıldı.

Herkesin bildiği bir gerçek var ki Android gerek kullanım bakımından gerekse de sistemi bakımından kullanıcılarına sıkıntılı bir kullanım sağlıyor. Bu yönüyle Android işletim sistemi iOS işletim sisteminin altında kalıyor. Android işletim sisteminin böyle olumsuz sorunlara sahip olmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi akıllı telefon üreticilerinin sistem üzerinde geliştirme yapmaları oluyor.

Android işletim sistemi kullanan markaların hepsi böyle sorunlarla karşılaşıyor diyemeyiz. Aralarından bazıları sorunsuz bir işletim sistemi kullanıcılarına sunuyor. Bazı üreticilerin bu işletim sistemi kullanması cihazları ağırlaştırırken bazılarının ise hiçbir sıkıntı oluşturmadan kullanıma sunulduğunu ifade edebiliriz.

Apteligent isimli bir şirket bu konuyla alakalı bazı araştırmalarda bulundu. Yapılan araştırmaların sonunda Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi kullanan cihazlar arasında en kusursuz kullanımı sunan üretici markaları açıkladı.

Android Kullanımı

En Kusursuz Arayüze Sahip Marka Sony!

Apteligent yaptığı araştırmalarda farklı akıllı telefon üreticilerinin ürettiği telefonlar arasında uygulamaların çökme oranını hesaplayıp çıkan sonuçları paylaştı. Araştırmaların sonucuna bakacak olursak Sony firması diğer markalar arasında kullanıcısına daha iyi bir işletim sistemi sunmakta.

En kusursuz işletim sistemi sunan Sony‘nin arkasından sırasıyla Motorola, HTC, Samsung, LG ve ZTE markaları bulunmakta. Araştırmaların sonucu bizlere ZTE markasının diğer markalar arasında en sorunlu Android işletim sistemini sunduğunu belirtiyor.

Bu araştırmalar markaların sadece bir telefonundan çıkan sonuçlar değil. Her markadan birden fazla telefonun üzerinde yapılan çalışmalar sonucu elde edilen değerler. Araştırmaya bir tek telefon üzerinden bakacak olursak Sony Xperia modeliyle diğer markaların önüne geçmiş bulunmakta

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here