Ana Sayfa İpucu Hard Diski Kullanarak RAM Nasıl Artırılır?

Hard Diski Kullanarak RAM Nasıl Artırılır?

Windows bilgisayarınızda sanal RAM oluşturarak performans artırmak ister misiniz? Kısa bir yöntemle bunun üstesinden gelebilirsiniz...

-

Hard Diski Kullanarak RAM artırmak mümkün mü? Sanal RAM ‘ler iş görür mü? Birdenbire sisteminizin yavaş çalışmaya başladığını hissediyorsanız veya RAM’ler artık görevlerini yerine getirmek için yeterli değilse, bilgisayarınızdaki sabit sürücüyü Sanal RAM olarak her zaman kullanabilirsiniz.

Bu sayede, oluşturduğunuz Sanal RAM, bilgisayarın içerisinde bulunan asıl RAM mantığıyla çalışacaktır. Bu da bilgiyarınızın performansını biraz artıracaktır. Öyleyse, Sabit Sürücü kullanarak RAM ‘i arttırma yöntemini arıyorsanız, o zaman bu makaleyi okumaya devam edin.

Sanal RAM Nasıl Oluşturulur?

İlk olarak Sanal RAM oluşturmak için bilgisayarınızda yeterli alana sahip olduğundan emin olun. Çünkü yetersiz hafıza olmadığında size büyük sıkıntı çıkarabilir. Hazırsanız, işleme başlayalım.

Ayrıca bkz: Windows 10 Açılış Hızlandırma Nasıl Yapılır?

1. Masaüstünde Bilgisayarım‘a gidin ve farenin sağ düğmesine tıklayın ve Özellikler‘i seçin. Veya Denetim Masası> Sistem bölümüne gidin.

Hard Diski Kullanarak RAM Nasıl Artırılır?

2. Bu Sistem penceresinde, sol taraftaki panelde Gelişmiş Sistem Ayarları‘nı seçin.

Hard Diski Kullanarak RAM Nasıl Artırılır?

Ayrıca bkz: Windows 7 Hızlandırma

3. Şimdi bir açılır pencere görünecektir, Gelişmiş sekmesine gidin ve burada Performans seçeneği altındaki Ayarlar‘ı seçin.

Hard Diski Kullanarak RAM Nasıl Artırılır?

4. Şimdi Performans Seçenekleri isminde yeni bir açılır pencere açılacak. Gelişmiş sekmesine geçin ve ardından Değiştir‘e tıklayın.

Hard Diski Kullanarak RAM Nasıl Artırılır?

Ayrıca bkz: Windows Nasıl Hızlandırılır? En İyi 5 İpucu

5. Bundan sonra Sanal Bellek ayarlarını göreceksiniz, bu pencerenin üstündeki Tüm sürücüler için disk belleği dosyası boyutunu otomatik olarak yönet yazan kutunun işaretini kaldırın.

Hard Diski Kullanarak RAM Nasıl Artırılır?

6. Bu, aşağıdaki seçeneklerin geri kalanının kilidini açacaktır. Şimdi yapmanız gereken tek şey Sanal RAM olarak kullanmak için istediğiniz sabit sürücüyü seçmek. Bu sürücüde kullanmak istediğiniz özel boyutu da kullanabilir veya Sistem tarafından yönetilen boyut seçeneğini seçebilirsiniz.

Tüm bunlar yapıldıktan sonra, Tamam‘a dokunun, bilgisayarınızı yeniden başlatın; yaptığınız ayarlar kaydedilecektir. Bununla, bilgisayarınızın performans artışı sağlayan Sabit disk kullanarak PC’nizde RAM’i başarıyla yükselttiniz.

Ayrıca bkz: Windows 10 İçin En İyi Programlar

Sabit sürücüyü RAM olarak kullanma adımları ve yöntemi, Windows‘un 7, 8, 8.1 ve hatta 10 gibi farklı sürümleri arasında benzerdir. Dolayısıyla bu kolay adımlar ile ekstra performans elde edebilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

İşte Google Pixel 5 XL Akıllı Telefonu

Google, birkaç farklı üretim yöntemiyle birkaç farklı akıllı telefon serisi sunduktan sonra sonunda başarıyı Pixel ile yakaladı. Seri emin adımlarla yoluna devam...

Samsung Galaxy S20 FE Özellikleri Ortaya Çıktı

Lite versiyon akıllı telefonlara da önem veren Samsung, amiral gemisi modellerine sonradan eklediği Lite modelleri ile ünlenmeye başladı. Ama bu kez durum...

Bugün Koronavirüse 1.041 Kişi Yakalandı, 2.219 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 9 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.024 kişinin COVID-19 testinin...

FIFA 21 Ön Siparişe Açıldı

EA Sports'un başarılı yapımı FIFA 21 ön sipariş süreci başladı. Çıkışına dört ay gibi bir süre kalan oyun, PlayStation 4 kullanıcıları tarafından...

iPhone Servis Fiyatları Zamlandı

Apple, ülkemizde satılan ürünlere yaptığı zam sonrasında iPhone servis ücretlerini de yükseltti. Yeni iPhone servis fiyatları haberimizde bulabilirsiniz. Servis...