Ana Sayfa Teknoloji Haberleri HoloLens 2 Çıkış Yapacak Mı?

HoloLens 2 Çıkış Yapacak Mı?

HoloLens 2 konusunda ilk bilgiler gelmeye başladı. HoloLens 2 beklentileri neler? Microsoft nasıl ayrıcalıklar sunacak?

-

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik konusunda en iyi donanım teknolojilerinden biri olarak piyasaya sürülen HoloLens, Microsoft’un başarılı teknolojilerinden biri olarak karşımıza çıkmıştı. Satışları başarılı bir şekilde devam etmesine karşın ürünün satıldığı pazarların sayısının yetersiz olması ise Microsoft’un bazı strateji değişiklikleri yapması gerekliliğini ortaya çıkarmıştı. İşte bu değişikliğin HoloLens 2 sanal başlıklarıyla beraber gelecek. Yenilenmiş seri olarak geleceği açıklanan HoloLens 2 modelinin ne gibi özellikler olacağı konusunda da yeni açıklamalar gelmeye başladı. Hemen HoloLens 2 hakkında beklentilerin neler olduğundan söz edelim.

HoloLens 2 Neler Sunacak?

HoloLens 2 cihazının en önemli kısmı işlemcileri olacak. Artırılmış gerçeklik görüntüleri için zaten hatırı sayılır bir işlemci yükü oluşuyor ve yeni seride, işlemcilere çok daha yoğun bir şekilde yük bineceği konusunda beklentiler var.

Bu nedenle ARM tabanlı bir işlemcinin kullanılacağı ve işlemci gücünün de mevcut seriye göre çok daha yoğun olacağından söz ediliyor. Ana işlemcilere ek olarak birde yapay zeka işlemcisi göreceğiz. Yapay zeka yongasının ne kadar güçlü olacağını ise bilemiyoruz.

HoloLens 2

Xbox konsollarında bulunan Kinect sensör desteğine sahip olacağı, karma gerçeklik için özel bir sistem sunulacağı ve Windows 10 türevi bir işletim sistemi kullanacağı belirtilen HoloLens 2, fiyat konusunda da sürprizler yapacak. Yeni başlıkların mevcut modelden daha ucuz olmasını ise beklemiyoruz ancak fiyatların çok fazla yükseltilmeyeceği iddiası var.

Tüm bu özelliklerle beraber HoloLens 2 cihazının ne zaman çıkış yapacağı konusunda ise bambaşka bilgiler var. Aslında bu seriyi yıl içerisinde bekliyorduk ancak ilk bilgilere göre yeni seri 2019 yılında satışa çıkacak. Belki tanıtım 2018 yılının sonunda yapılabilir ancak çıkış tarihi için 2019 yılının bekleneceği söz ediliyor. Fiyatlar ve diğer özellikler hakkında ise bilgilerin paylaşılmasını beklememiz gerekiyor. Şimdilik gelişmeler bu şekilde.

25,701BeğenenlerBeğen
57,382TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


Telefon Karşılaştırma Sayfası Yenilendi! Artık daha hızlı ve daha akıllı. Size hangi telefonun daha iyi olduğunu söylüyor..
+