Honor 20 Pro ile iPhone XS Max Karşı Karşıya

Honor 20 Pro ile iPhone XS Max modelinin karşılaştırmasında kazanan akıllı telefon hangisi oldu? Yeni modeller için son durum.

0
53
Honor 20 Pro ile iPhone XS Max

Apple ile Huawei arasındaki yarış yeni bir boyuta geldi. Her iki firmada yeni akıllı telefon modellerinde önemli sistem geliştirmeleri yaparak rakiplerinin önüne geçmeyi amaçlıyor. Fakat işin bir de ticari boyutu var.

Son olarak Amerika tarafından alınan yaptırım kararlarının Huawei için ölümcül olduğunu gördük. Öyle ki marka Android işletim sisteminden tamamen mahrum kalmak üzere.

Google’ın markayı kara listeye almasından sonra yaşanan gelişmelere karşın bir yandan da markanın yeni işletim sistemleri üzerinde çalıştığını biliyoruz. İşte tam da bu noktada gelecek için çok iyi bir fikir veren yeni bir karşılaştırma yayınlandı.

Honor Mu? Apple Mı?

Yeni karşılaştırma videosu doğrudan Huawei akıllı telefonları ile yapılmıyor. Karşılaştırma videosunda Apple ile Honor akıllı telefonların karşılaştırıldığı görülüyor. Huawei markasının alt markası olarak karşımıza çıkan Honor’un en yeni modeli Honor 20 Pro Apple’a meydan okuyor.

Honor 20 Pro ile iPhone XS Max modellerinin kullanıldığı teste Ark derleyicisi kullanılıyor. Honor 20 Pro içerisinde yer alan Ark derleyicisinin ne kadar başarılı olduğunu gösteren karşılaştırma, Honor 20 Pro modelinin iOS kullanan iPhone Xs Max modelini geçtiği görülüyor.

Honor 20 Pro ile iPhone XS Max karşılaştırması için önce her iki akıllı telefonun da tüm arka plan uygulamaları kapatılıyor. Tüm arka plan uygulamalarının kapatılmasının ardından, her iki akıllı telefon üzerinden de Çin’in sosyal medya uygulaması olarak bilinen Weibo’ya giriş yapılıyor. Sonuç biraz sürpriz bir sonuç.

Honor 20 Pro ile iPhone XS Max karşılaştırmasında Max modelinin önde olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat durum bu değil. Honor Pro modeli çok daha önde geliyor.

Yeni akıllı telefonların sadece Weibo uygulamasında değil, bunun yanında diğer uygulamalarda da önde gözüküyor. Görünen o ki böyle devam edecek olursa, Ark OS ile iOS arasında bir yarış söz konusu olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here