Ana Sayfa Akıllı Telefon Honor 20 Pro Özellikleri Nasıl Olacak? Fiyatlar Nasıl?

Honor 20 Pro Özellikleri Nasıl Olacak? Fiyatlar Nasıl?

Honor 20 Pro akıllı telefonları hakkında tüm detaylar ortaya çıktı. Honor 20 Pro nasıl bir akıllı telefon olacak?

-

Huawei akıllı telefonları bir yana, sektörde yavaş yavaş Honor akıllı telefonlarının da yaygınlaşmaya başladığını gördük. Kısa süre önce ortaya çıkan marka, bu alanda Huawei’nin alt markası olarak bir hayli ilgi toplamayı başarmış durumda. Sürekli yeni modelleri için tanıtımlar yapan markanın son olarak Honor 20 Pro modeli ortaya çıkmıştı.

İlginç özellikleri ile dikkat çekmesini beklediğimiz akıllı telefonların, özellikleri ve fiyatı konusunda da önemli bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak Honor 20 Pro akıllı telefonlarının tasarımı ve fiyatı konusunda önemli detaylar paylaşıldı.

Özellikle telefonların sahip olacağı sistem konusunda önemli detaylar ortaya çıkmış durumda. Hemen ana modelden farklı olarak gelecek olan Honor 20 Pro modelinin detayına bakalım. Tasarımdan başlayalım.

Honor 20 Pro Tasarımı Nasıl Olacak?

Yeni akıllı telefonların tasarım kısmında yenilenmiş bir seri olarak gelmesini bekliyoruz. Telefonların tasarım kısmında ilk dikkat çeken bölümü ekranları olacak. Bu modelde de yeni ekran düzenine geçiş yapılacak. Samsung’un başlatmış olduğu ekran üzerine gömülü olan kamera sistemine yer verecek olan akıllı telefonların, ekranı çok geniş bir alanla karşımıza çıkacak.

Honor 20 Pro

Üst kısımda tek bir ön kameranın yer aldığı ve bu kameranın ekrana gömülü olarak geldiğini göreceğiz. Başta belirttiğimiz gibi Samsung’un son akıllı telefonlarında gördüğümüz ekrana gömülü olarak gelecek ön kameranın, avantajları oldukça fazla. İlk olarak telefonların çentik alanından kurtulduğunu görmek mümkün olacak.

Çentik alanının kaldırılmış olması, herhangi bir su damlası ya da nokta çentik alanının olmaması da kullanılabilirliği arttıracak.

Çerçevelerin diğer modellerde olduğu gibi alt kısımda kullanıldığını göreceğiz. Fakat parmak mesafesi olarak gösterilen alt çerçeve alanının biraz daha inceltildiği ve bu tasarımın göze çok daha hoş gözüktüğünü de söyleyebiliriz.

Honor 20 Pro

Ekran kısmında beklenen tasarım bu şekilde. Ekran bölümünün hemen sonrasında Honor 20 Pro akıllı telefonlarının arka kapak tasarımına geçiş yapalım. Son Huawei akıllı telefonlarında sunulan çoklu arka kamera tasarımının, bu modelde de kendisini gösterdiğini göreceğiz.

Yeni akıllı telefonların üst üste sıralanmış olan 3 arka kamera ile geldiğini görmek mümkün olacak. Üst üste sıralı olan 3 arka kameranın hemen yanında özel bir sensör yer aldığını da söylemek gerekiyor. Yine flaş ışığının da bu kısmın hemen altında yer aldığını görmek mümkün olacak.

Tasarım kısmında önemli değişikliklerle karşımıza çıkacak olan akıllı telefonların, arka kapak kısmında cam kaplama sunacağını da ekleyelim. Bunun dışında telefonun renk seçeneklerinin de çok çeşitli olması bekleniyor.

Fakat renk seçenekleri konusunda nelerin sunulacağı konusunda kesin bilgiler yok. 5 farklı renk seçeneği üzerinde duruluyor ancak dediğimiz gibi kesin bir açıklamadan söz edemiyoruz.

Honor 20 Pro

Honor 20 Pro Ekran Özellikleri Neler Olacak?

Ekran konusunda çok iddialı bir akıllı telefon sunulmasını bekliyoruz. Ana modelde yer alacak olan 6.4 inçlik ekranın dışında 6.5 inçlik bir ekranın karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Yeni akıllı telefonların ekran kısmında 6.5 inçlik bir ekran paneli kullandığını görmek mümkün olacak.

OLED ekran kullanacak olan akıllı telefonların, ekran kısmında yüksek çözünürlük değerinin de dikkat çekmesi bekleniyor. Çözünürlük kısmında FHD+ değerinin öne çıkacağını da ekleyelim.

Honor 20 Pro

Bunun dışında ekran üzerinde nasıl bir teknolojiye yer verileceği konusunda da kesin bilgiler yok. Sadece ekran üzerinde gömülü olarak gelen kameraların bulunması bile merak uyandıran bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Buna karşın dediğimiz gibi tüm teknolojileri net olarak bilmek mümkün değil. Tanıtım sonrasında bu konuda çok daha fazla bilgi elde etme ve çok daha fazla bilgi paylaşma şansımız olacak.

Honor 20 Pro Teknik Özellikleri Neler Olacak?

Ekran ve tasarım kısmını bir kenara bırakın. Yeni akıllı telefonların teknik özellikler kısmında da çok iddialı modeller olması bekleniyor. Ekran ve tasarımdan çok teknik özelliklerin öne çıktığını göreceğiz. Yeni akıllı telefonlar, Huawei akıllı telefonlarında yer alan amiral gemisi sistemlerine sahip olacak. Zaten iki akıllı telefon modelinde de hemen hemen aynı sistem kullanılıyor.

Honor 20 Pro

Yeni akıllı telefonların içerisinde yer alan işlemcilerin Kirin 980 işlemcileri olduğunu göreceğiz. Yeni amiral gemisi işlemci modellerinin 2.6 GHz hız değerine sahip olduğunu göreceğiz.

Yeni modelde yer alan işlemciler, 8 çekirdekli olacak. Kirin 980 serisinin 2+2+4 dizilimi sunduğunu da biliyoruz. Dual core 2.6 GHz ARM Cortex A76 + Dual core 1.92 GHz ARM Cortex A76 + Quad core 1.8 GHz ARM Cortex A55 kümelemelerinin sunulduğunu görüyoruz.

Honor 20 Pro

Yine teknik detayları ne çıkan akıllı telefonların, Kirin 980 modeliyle beraber önemli bir fark yaratacağını söyleyebiliriz. Yine grafik birimi kısmında da Mali G76 MP10 serisine yer verileceğini de ekleyelim. Bu seriyle beraber 720 MHz frekans değerine yer verilecek. Bu da hem oyunlarda hem de grafik gücü isteyen uygulamalarda dikkat çeken bir performans sunulması sağlanacak.

Ayrıca Bakınız: Honor 10i Özellikleri

Yeni akıllı telefonların içerisinde yer alması beklenen RAM bellek miktarının ise 8 GB RAM bellek olmasını bekliyoruz. Ana modelde 4 GB RAM bellek miktarına yer verilmesini de bekliyoruz.

Honor 20 Pro

Honor 20 Pro modelinde yer alacak olan 8 GB RAM bellek miktarının ise 128 GB depolama alanıyla beraber geldiğini görmek mümkün olacak. Teknik özellikler kısmında beklenen batarya kapasitesinden de söz etmemiz gerekiyor.

Beklenen batarya kapasitesinin 3650 mAh değerinde olduğunu görmek mümkün olacak. Şimdi burada önemli bir ayrım olduğunu göreceğiz. Ana modelde ve Honor 20 Pro modelinde hızlı şarj desteği sunulacak.

Ayrıca Bakınız: General Mobile GM 8 Go Alınır Mı? Özellikleri Neler?

Her iki modelde de hızlı şarj desteği bulunacak ancak ana modelde yer alan hızlı şarj desteğinin biraz daha düşük bir W değerine sahip olduğunu görmek mümkün olacak.

Pro modelinde yer alan hızlı şarj desteğinin ise 22.5 W olduğunu görmek mümkün olacak. Pillerin çok daha kısa bir süre içerisinde doluma ulaşmasını sağlayacak olan teknolojinin ne kadar fark yaratacağı ise başka bir merak konusu.

Honor 20 Pro

Honor 20 Pro Kameraları Nasıl Olacak?

Teknik özellikler kısmında amiral gemisi akıllı telefonlarda yer alacak olan sistemlerden söz etmiştik. Amiral gemisi akıllı telefonların içerisinde yer alacak olan Kirin 980 işlemcilerinin, kamera teknolojileri konusunda fark yarattığını görmek mümkün olacak.

Yapay zeka ve görüntü işleme teknolojisi konusunda fark yaratan işlemcilerin, kamera başarısını öne çıkardığını görmek mümkün olacak. Donanım olarak ise yeni akıllı telefonların kamera kısmında 48 MP değerinde bir ana kamera karşımıza çıkacak. Bu ana kameranın, f/1.4 diyafram açıklık değeri gibi oldukça iddialı bir değere sahip olması bekleniyor.

Honor 20 Pro

Benzerlerinden farklı olarak f1.4 diyafram açıklık değerinin sunulacak olması, çok iddialı bir akıllı telefonu işaret ediyor. Yayınlanan raporlarda da dikkat çeken kısım burasıydı. Kamera bölümünde yer alan bu detayın dışında, birkaç farklı detayın daha ortaya çıktığını ekleyelim. İddialara göre ana arka kamerada şu özellikleri mutlaka yer alacak;

  • Portre Modu (Bokeh)
  • Yapay Zeka (AI) Sahne Algılama
  • Panorama HDR Otomatik odaklama
  • Sesli komut Coğrafi konum etiketleme
  • Dijital görüntü sabitleyici (EIS)
  • Gülümseme yakalama
  • Zamanlayıcı

Honor 20 Pro modelinde ana kamera kısmında yer alan teknoloji bu olacak. Bunun dışında iki arka kamera daha sunulması bekleniyor. İkinci arka kamera kısmında ise 16 MP değerinde bir kameraya yer verilmesi bekleniyor.

f/2.2 diyafram açıklık değerine sahip olacak olan ikinci kamera kısmında da ekstra geniş açılı bir seriye yer verilecek. Fakat bu kameranın teknik özelliklerinin neler olacağını bilemiyoruz.

Honor 20 Pro

Muhtemelen mevcut 3 kameralı akıllı telefonlarda yer alan özelliklere oldukça benzer olan özelliklere yer verilecek. Son olarak üçüncü kamera kısmından da söz etmek gerekiyor. 3 kamera bölümünde de dikkat çeken kısım, kameranın telefoto kamerası olması olacak. 8 MP değerinde üçüncü bir kamera kullanılacak olan akıllı telefonda 2x optik zoom sunulduğunu göreceğiz.

Bunun dışında yeni modelin 4.bir kamera kullandığını da görmek mümkün olacak. Dördüncü kamera kısmında ise 2 MP değerinde bir seriye yer verilecek. 2 MP değerinde olan bu kameranın derinlik algılama özelliğine sahip olacağı ve bunun için kullanılacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Telefonların ön kamerasına geçtiğimiz zaman ise 32 MP değerinde bir ana kamera kullanıldığını görmek mümkün olacak. Ön kameranın da yine Full HD çekim yapması mümkün olacak. Arka kameraların da maksimum olarak 4K çekim yapabileceğini de ekleyelim.

Honor 20 Pro

Honor 20 Pro Fiyatı Nasıl Olacak?

Yeni akıllı telefonlar için ortaya çıkan son detaydan söz edelim. Fiyatlar hem ana model için sızdırıldı hem de Pro modeli için sızdırıldı. Ana model için sızdırılan fiyatlara baktığımız zaman, 390 dolar rakamını görüyoruz. Dediğimiz gibi bu ana model için sızdırılan fiyat.

Bunun dışında Honor 20 Pro modelinin ise 535 dolar başlangıç fiyatı olduğunu göreceğiz. Ayrıca sadece Çin içerisinde satışa çıkacak MOSCHINO isimli özel bir versiyon bulunacağı ve bu versiyonun fiyatının da 722 dolar olacağını da ekleyelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En İyi Android Strateji Oyunları 2020

Uzun yolculukları kısaltan en iyi yöntem, telefonlara oyunlar yükleyerek yapılıyor. Peki, o yolu daha heyecanlı hale getirmek ister misiniz? Android strateji oyunları bunu...

YouTube Videoları Ücretsiz Nasıl İndirilir?

YouTube videolarını indirirken, güvenilir mobil internet erişimi olmayan yerlere, trenlere ve yerlere seyahatlerinizi eğlendirmek için ideal olan bir internet bağlantısı olmadan izleyebilirsiniz.

OnePlus Concept One ‘ın Dünya Turundan Görüntüler!

Geçen ay, OnePlus Concept One'ın dünya turuna çıktığını söyledik ve bugün şirket, cihaza görme ve muhtemelen dokunma umuduyla telefona çizilen kalabalıkları gösteren...

Apple Yeni Bir AirPods Pro Varyantı Planlıyor!

Apple kısa süre önce, çok beklenen aktif gürültü engelleme özelliğiyle gelen AirPods Pro adlı yeni gerçek kablosuz kulaklıklarını piyasaya sürdü. Ancak, teknoloji...

Samsung, 6nm ve 7m EUV Yonga Setleri İçin Seri Üretime Başladı!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 6nm ve 7nm EUV (Extreme Ultraviolet) yonga setlerinin seri üretimine başladığını açıkladı. Bilmeyenler için...