Ana SayfaTeknoloji HaberleriHTC Desire 530, En Ucuz Akıllı Telefon Olarak Geliyor

HTC Desire 530, En Ucuz Akıllı Telefon Olarak Geliyor

-

HTC Desire 530 hakkında yeni bilgilerin açıklanmasıyla beraber en ucuz akıllı telefon olma özelliğine sahip oldu. Htc geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamasıyla bazı modellerinin hedef kitle odaklı üretileceğini belirtmişti ve ilk girişimleri bütçesi az olanlara yönelik oldu.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi, yeni bir akıllı telefon çıkartacağı bilgileri geldi. Şuana kadar alıştığımız modellerin dışında ekonomi sınıfında gelecek olan cihaz sürprizle dolu desek abartmış olmayız. Kasa olarak güçlü yapısı ve uygun fiyatlarıyla tanınan firma daha ucuz bir model çıkartarak marka değerini artırıp birçok kişinin cebine girmeyi hedefliyor.

Centralpoint isimli alışveriş sitesinde yer alan bilgilere göre cihazın fiyatı 190 euro olarak belirlendi yani 600 TL civarında, bu fiyat ile son dönemlerde üretilen en ucuz akıllı telefon olurken HTC üretmiş olduğu en uygun akıllı telefonlarından biri olacak özellikle Hindistan gibi ülkelerde büyük ilgi görmesi bekleniyor. Donanım özelliklerini göz önünde bulundurursak HTC Desire 530, kullanabileceğiniz en ucuz telefon olacaktır.

HTC Desire 530 Özellikleri

HTC Desire 530 modelinde 4.7 inç büyüklüğünde bir ekran bekleniyor. Ekranın çözünürlüğü ise 540 x 960 piksel. HD, Full HD hatta QHD çözünürlüklere alıştığımız şu günlerde 540 x 960 dikkat çekiyor. Ekranın altında ise Qualcomm Snapdragon 210 yongası bulunacak. 1.5 GB RAM ve 8 GB depolama alanına sahip olarak raflarda yerini alması bekleniyor.

Ay sonunda yani 22-25 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan MWC 2016’da bu telefonun HTC tarafından resmi olarak duyurulması açıklanmasını bekliyoruz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here