Ana Sayfa Akıllı Telefon HTC Exodus 1 Resmi Olarak Duyuruldu

HTC Exodus 1 Resmi Olarak Duyuruldu

HTC Exodus 1 özellikleri kesinlik kazandı. Blockchain odaklı yeni akıllı telefonun özellikleri neler? HTC Exodus 1 hakkında bilinenler.

-

Kötü günler geçiren HTC için bir süredir yeni bir akıllı telefon üretimi yapılacağı iddiaları var. Markanın yeni akıllı telefonlarının güvenlik odaklı bir model olacağı ve blockchain telefonu olarak geleceğini biliyorduk. Daha önce bu model için birçok haberin paylaşımını yapmıştık. Tüm iddialara ve ortaya çıkan görsellere karşı HTC Exodus 1 modeli resmi olarak ise duyurulmamıştı.

Yani böyle bir telefon bekliyorduk ancak ne zaman geleceğini bilmiyorduk. Şimdi ise HTC Exodus 1 akıllı telefonlarının resmi olarak duyurusu yapıldı. Yeni akıllı telefonlar hakkında önemli detaylarda ortaya çıkmış oldu.

HTC Exodus 1 Nasıl Bir Telefon?

Özellikleri ve tasarımından çok, bu model için güvenlik özellikleri konuşulacak. Sanal para işlemleri için özel bir bölüme sahip olan telefon, özel bir alan sunuyor. Bu özel alana Android işletim sisteminin herhangi bir erişimi söz konusu değil. Kullanıcı verileri, sanal para işlemleri, diğer para işlemleri, diğer tüm kişisel veriler blok zinciri temelli bu alanda tutuluyor. Dediğimiz gibi bu alana Android işletim sisteminin de herhangi bir erişimi bulunmuyor.

HTC Exodus 1

Bu alana erişim sağlamak için Zeon adından yeni bir API geliştirildiğinden de söz ediliyor. Telefon çıkış yapana kadar API için geliştirmelerde devam edecek. Bu sistem için özel uygulamaların geliştirilmesi ve kişisel verileri korumak için daha başarılı sistemlerinde sunulması bekleniyor.

HTC Exodus 1 akıllı telefonlarının teknik kısmına geçtiğimiz zaman, amiral gemisi özellikleri görülüyor. Snapdragon 845 işlemcilerini kullanan akıllı telefon, beraberinde 6 GB RAM bellek sunuyor. 128 GB depolama alanı ile desteklenen modelin kameralar kısmında da çok önde bir seri olduğunu söylemek yanlış olur. 16 MP değerinde çift arka kamera ve 8 MP değerinde ön kamerasıyla gelen model, sınırlı sistem özelliklerine sahip.

HTC Exodus 1

Ekran kısmında da 6 inçlik bir panel kullanıldığını ve 1440 X 2880 piksel gibi oldukça yüksek bir çözünürlük değerine yer verildiğini ekleyelim.

Tüm bu özelliklerle beraber HTC Exodus 1 akıllı telefonlarının Aralık ayında kullanıcılara ulaşmaya başlayacağı belirtiliyor. Şu an için 34 ülkede ön siparişler başlamış durumda ve yaklaşık 960 dolar gibi bir satış fiyatından söz ediyoruz. Detaylar zamanla gelmeye devam edecektir.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Opera, YoYo Games’i Satın Aldığını Duyurdu!

Bilindiği üzere Opera, 2019 yılında ilk oyun web tarayıcısı olan GX'i piyasaya sürmüştü. GX tarayıcı, RAM ve CPU sınırlayıcısı, oyun çıkış tarihilerini gözlemlemek için...

Infinix Hot 10 Play Resmi Olarak Duyuruldu!

Akıllı telefon pazarında küçük üreticilerden olan Infinix, geçtiğimiz yıl Hot 10 ve Hot 10 Lite cihazlarını piyasaya sürmüştü. Bugün ise şirket seriye Play versiyonlu...

Samsung Yeni 870 Evo SSD Fiyatı ve Detayları Açıklandı!

Samsung, akıllı telefon pazarı dışında diğer teknoloji alanlarında da yeni ürünler çıkarmaya devam ediyor. Firma dün yeni bir SSD serisini tanıttı. 870 Evo adıyla...

Samsung Galaxy S21 Ön Siparişleri Galaxy S20’yi Geçti!

Samsung geçtiğimiz hafta yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S21 ailesini resmi olarak tanıtmıştı. Birkaç gün önce de resmi olarak ön siparişe sunulan cihazın...

Samsung Yeni Bir Galaxy A82 5G Üzerinde Çalışıyor!

Güney Kore'li teknoloji devi Samsung, akıllı telefon pazarına oldukça etkili modeller ile giriş yapmaya devam ediyor. Şirket en son Galaxy S21 serinin tanıttı ve...