htc vive focus

Yaz boyunca HTC, kablo içermeyen VR başlık seti ile ilgili bazı ayrıntıları açıkladı. O dönemde ayrıntılar azdı, ama şimdi şirket Vive Focus hakkında daha fazla ayrıntı açıkladı.

Yeni kablosuz VR başlık AMOLED ekrana sahip ve Qualcomm’un Snapdragon 835 işlemcisiyle güçlendirilmiş. Cihazın web sitesine göre, başlık altı serbestlik derecesini destekleyen ve eğilme, gözetleme gibi doğal hareketlere izin veren WorldSense adlı bir teknolojiyi destekliyor.

VR başlangıçta tüketici pazarında bir sıçrama yaparken, PC’ye bağlanmış olan tüm kablolar, geniş bir boş alan, güçlü bir PC ihtiyacı gibi bir ev kurulumu kullanırken ciddi dezavantajlar var. Bu birim farklı bir VR çözümü sunmayı amaçlıyor. Bu ilginç olmasına rağmen, bu fikir yeni bir şey değil. Oculus geçen ay aynı zamanda bir Qualcomm işlemci tarafından desteklenen, Oculus Go tek başına VR başlıkla benzer bir şey ortaya koydu.

Maalesef HTC, ünitenin fiyatı ve ne zaman halka sunulacağı gibi bilgileri vermedi. Şirket, 100’den fazla geliştiricinin birim için içerik üzerinde çalıştıklarını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here