Nexus severlerinin dört gözle beklediği Nexus Sailfish’in görüntüleri ortaya çıktı. Tasarımsal olarak detayları da görüntülen cihazı net bir şekilde görüyoruz.

Tüm telefonların tanıtımı yapılırken artık tüm gözler Google ve HTC beraberliğinden çıkacak olan Nexuslara çevrildi. Bilindiği gibi Sailfish ve Marlin adı ile gelecek olan telefonlar hakkında bir çok detay şimdiye kadar gelmiş olsa bile görünüş olarak bir bilgiye sahip değildik aslında. Bugün Android Police görselleri paylaşarak herkese HTC Nexus Sailfish‘i göstermiş oldu.

8c34f8e4dfd5fa18cc5122eb94f57a8e2c790b7a

Resimde görüldüğü gibi metal bir kasaya sahip olacak olan Nexus geçen yılki gibi parmak izi okuyucusu koruyarak HTC One A9 ile benzerlik gösteriyor. Tahminlere göre tasarım olarak iPhone çakması denilecek olan cihazda HTC 10 rüzgarı da esiyor.

Cihazın çerçeveleri biraz kalın dolayısıyla bazı durumlarda sıkıcı olabilir. 5 inç boyutunda olan bu cihazın hafif kavisli olması birazcık rahatlatacak gibi. Ayrıca bir Twitter kullanıcısı ulaştığı görsele yayınladı aşağıda görebileceğiniz gibi, parlak duruyor. Daha çok Nexus 4’ü hatırlatıyor gibi.

Ancak daha çok hangi cihazlara benziyor diye soracak olursanız. Kişisel düşüncem  HTC One A9, HTC 10, Nexus 4 ve Nexus 6P karışımı bir cihaz olarak geleceği yönünde. iPhone modellerine de benzetilebilir. Yinede daha net ve çalışabilir halde videolar ve görseller geldiğinde daha fazla yorum yapabileceğiz.

ace7304f8d118528ccb6dcfc091734a9f27cf0a5

Sizce böyle bir tasarıma sahip olan Nexus beğeni alabilir mi? Puan vermiş olsaydınız kaç puan verirdiniz?  Yorum yazarak eleştirilerinizi de belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here