One M9 RAW desteği

Akıllı telefon pazarının önemli durumlarından birisi olan güncelleme desteği firmaların kullanıcılarına satış sonrasında sunduğu önemli bir destektir. HTC’de bu konuda gerçekten iyi bir durumdadır. HTC One Mini 2 için geçtiğimiz yılın Ekim ayında Android 5.0 Lollipop güncellemesi alacağı duyurulmuştu. Ancak şuan ki duruma bakıldığında bundan vazgeçmiş.

Twitter kullanıcısının firmaya sorduğu soruya resmi firma cevap olarak Android 5.0 Lollipop güncellemesinin HTC One Mini 2 için gereken optimal deneyimi sağlayamamış ve bu sebeple de HTC’nin One Mini 2 için güncelleme desteğini listesinden kaldırdığını görmekteyiz. Bir yıl kadar önce resmi olarak tanıtılan HTC One Mini 2, 4.5 inç boyutunda bir erkana sahiptir. Snapdragon 400 işlemcisi olan cihaz Adreno 305 grafik işlemcisini kullanmaktadır.

HTC’nin güncelleme alacağını duyurduğu HTC One Mini 2 modeli için şimdi güncelleme alamayacağını duyurması HTC One Mini 2 kullanıcılarını hiç memnun etmeyecek gibi durmaktadır. HTC One Mini 2 alan kullanıcıların ve özellikle güncelleme desteğinin geleceğini duymasından sonra cihazı alan kullanıcıların HTC’nin böyle bir yol izlemesine büyük bir tepki göstermesi gayet doğaldır.

HTC, güncelleme desteği sunan en iyi firmalar arasında yer alırken böyle bir yol izlemesi ve HTC One Mini 2‘yi güncelleme alacaklar listesinden çıkartması; HTC’ye bir ön yargı oluşturacaktır. Akıllı telefon pazarının iddialı firmalarından olan HTC, diğer güncelleme almayan modelleri için böyle bir yol izleyecek mi buda büyük bir merak konusudur. Bakalım ilerleyen dönemlerde HTC’nin yol hartası nasıl olacak?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here