Ana Sayfa Android Haberleri HTC U11 Güncellemesi Durduruldu

HTC U11 Güncellemesi Durduruldu

HTC U11 güncellemesinin soruna neden olduğu açıklandı. HTC U11 güncellemesi durduruldu. Güncelleme yeniden yayınlanacak mı?

-

Satışlarını bir türlü yükseltememesi ve sürekli zarar açıklaması yapmasının ardından, akıllı telefon bölümünü Google’a devrettiği bilinen HTC, tüm bunlara rağmen mevcut akıllı telefon modelleri için güncellemelere devam ediyor. Son olarak çok kısa bir süre önce markanın HTC U11 modeli için güncelleme yayınlandığını duyurmuştuk.

Android Pie işletim sisteminin güncellemesini yayınlayan marka, HTC U11 akıllı telefonlarını en azından sistemsel olarak desteklediğini göstermişti. Yeni akıllı telefon modelleri için güncelleme dağıtımına devam eden marka, dün itibariyle bu güncellemenin durdurulduğunu açıkladı.

HTC U11 Güncellemesi Neden Durduruldu?

Firmanın sürpriz bir şekilde yaptığı açıklamayla beraber HTC U11 güncellemesinin durdurulduğu konusunda bilgi verildi. Bunun nedeni, kullanıcıların markaya yaptıkları geri bildirimler.

Yapılan geri bildirimlere göre Android Pie güncellemesi sonrasında söz konusu akıllı telefonlar kullanılamaz hale geldi. Telefonların giriş ekranında ya da açılıp kapanması sonrasında pin kodu ekranında takılı kaldığı ortaya çıktı.

Amiral gemisi serisi akıllı telefonların güncelleme sorunu yaşamasının ardından markanın doğrudan dağıtımı durdurduğu bilgisi verildi. Güncelleme yapıp, güncelleme sonrasında akıllı telefonları kullanılmaz hale gelen kullanıcılar için de servis hizmetlerinin başlatıldığı açıklandı.

HTC U11

Bu kullanıcılar için ücretsiz olarak servis hizmetinin verildiğini görmek mümkün olacak. Telefonların onarılması amaç ediniyor. Bununla beraber yeni güncellemenin ne zaman yeniden yayınlanacağı ve sorunun tam olarak neden kaynaklandığı konusunda da bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

Bunun için bir süre daha HTC U11 için yapılacak açıklamaları beklemek gerekecek. Muhtemelen HTC U11 güncellemesi için çalışmalar yeniden başlayacak. Yeni akıllı telefonların yeniden güncelleme almasının biraz zaman alacağını düşünüyoruz. En azından sorunların çözülmesi birkaç haftayı bulacaktır. Tabii ki bu durum oldukça olumsuz yorumlara neden olacak.