Android işletim sisteminin duyurulduğu ilk günden bu yana sürekli birlikte anılan firmalardan olan HTC ve Google, şimdi bu birliktelik ilk defa uzun vadeli bir anlaşma getirecek gibi görünüyor.

LG’nin ürettiği Nexus modellerinde yaşanan bazı sorunlar nedeniyle Google’ın Nexus üreticisi partnerini değiştireceğini yönünde güçlü iddialar vardı. Bu değişime ön ayak olacak partner olarak da HTC işaret ediliyordu. ortaya çıkan ilgin bir haber ise HTC ve Google’ın birlikteliklerinin uzun vadeli bir anlaşma ile sağlanmış olacağı yönünde.

HTC-Google

Hazırlanın HTC ve Google partnerliği çok yakında!

İddialara bakılır ise HTC bu yıl iki farklı Nexus akıllı telefon üretecek. Öyle kit telefonlardan biri 5 inç, diğeri ise 5.5 inç ekranlı olacak. Ancak iddialar bununla sınırlı değil. HTC ve Google geleceğe dair bir anlaşma imzalamış gibi görünüyor. Çin’de ortaya atılan bu iddia ile 3 yıllık bir anlaşmanın olduğu gündeme getirildi.

Eğer bu iddia söylendiği gibi çıkar ise önümüzdeki 3 yıl boyunca piyasaya çıkacak olan tüm Nexus akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlarda HTC logosunu görmüş olacağız. HTC ve Google artık eskisinden daha yakın olacaklar.

HTCone

Ortaya atılan bir diğer iddia ise HTC ve Google arasında özel bir anlaşmanın olduğu yönünde. Google geçtiğimiz yıl Pixel C isimli tableti kendisi üretti. Benzer bir hamleyi de akıllı telefonlarda yaparak karşımıza çıkabilir. İşin özü Google akıllı telefon üretimi için HTC ile anlaşmaya varmış olabilir ancak üretilecek cihazların üzerinde HTC logosunu görmemiz zor gibi. Yani Google HTC’nin üretim tesislerini kullanarak kendi üreteceği akıllı cihazlar için üs oluşturup farklı modeller ve değişik yeni versiyonlar ürebilir. Konu hakkındaki yeni gelişmeleri takip edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here