Ana Sayfa Teknoloji Haberleri HTC Vive, Sanal Gerçeklik Gözlüğü Fiyatı ve Özellikleri

HTC Vive, Sanal Gerçeklik Gözlüğü Fiyatı ve Özellikleri

-

HTC Vive, sanal gerçeklik gözlüğü hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. Çıkış tarihi açıklanan, özellikleri belli olan vive beklediğimiz fiyatın daha üzerinde 29 Şubatta geliyor.

Fiyat harici birçok özellik ve tarihi kesin olarak duyurulsa da söylentiler pek iç açıcı değil HTC Vive’ın, 1.500 dolar fiyat etiketine sahip olacağı dedikoduları çıkarken resmi kuruluşlarında fiyat politikasında yüksek bedeller uygulanabileceğini gösteriyor.

Kullanılan malzemelerin pazar fiyatlarının artması, rakiplerin yüksek fiyat etiketi ile ürünlerini piyasalara sunması HTC’de etkilemiş olmalı, Sanal gerçeklik alanında atılan ilk adımlar ve ilk ürünler raflarda yerini almaya başlarken bu alana büük ilgi gösterilmesi bekleniyordu ancak fiyat aralığı 300 dolar civarında beklenirken tüm firmaların oldukça yüksek bedeler ortaya çıkarması ilgiyi düşürecek gibi gözüküyor.

HTC Vive

HTC Vive Sanal Gerçeklik Gözlüğü özellikleri;

HTC Vive’ın farklı bir VR deneyimi sunduğunu biliyoruz, akıllı telefon satışları oldukça azalan HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü için belirlediği bu fiyat çok fazla. Tayvanlı kaynaklara göre fiyatın bu kadar yüksek olmasının sebebi, kablosuz denetleyici ve gelişmiş mekânsal algılama özelliklerinin eklenerek alanında üst sınıf bir model ortaya çıkarmış olmaları, Karşısında uzun süredir piyasada olan ve 200 dolar seviyesinden satılan Samsung Gear VR gibi rakiplerinin olduğu HTC Vive’ın, bu fiyattan satışa sunulması halinde pek başarılı olamayacaktır.

25,760BeğenenlerBeğen
57,851TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here