HTC, Vive Telefon Modeliyle Oyunun Kurallarını Değiştirecek

0
14

Uzakdoğulu akıllı telefon üreticisi HTC’nin 12 Ocak tarihinde düzenleyeceği “for U” başlıklı etkinliğinde ne tür yenilikleri görücüye çıkaracağı gizemini koruyor. Muhtemelen HTC bu etkinlik kapsamında yeni akıllı telefon ve phablet modellerini tanıtacak, ancak bugün Twitter‘da @EvLeaks ismiyle tanıdığımız Evan Blass‘ın paylaştığı video beklentileri daha da yükseğe çıkardı.

Yukarıda yer alan HTC‘nin reklam filminde bugüne kadar üretilen telefonların hep tek düze olduğundan, farklı beklenti ve hobilere sahip insanları aynı kalıba oturtmaya çalıştığından bahsediliyor. Üzerinde Vive yazısı bulunan bir akıllı telefonun da görüldüğü filmde daha çok kişiselleştirme ve müşterilerin beğenisine göre özelleştirme gibi konulara temas ediliyor.

Günümüzdeki akıllı telefonların satın alan kişilerle duygusal olarak bağ kuramadığını söyleyen HTC, bu sorunu telefonlarda kullanılan renkler ve materyaller üzerinde deneyler yaparak aştığını ifade ediyor.

 

HTC kişiselleştirilebilir telefon mu geliştiriyor?

Videoyu izlerken HTC markalı telefonların bir takım kimyasalların içine atılıp renkten renge girdiğine tanıklık edebilirsiniz. Keza telefonun arka kapağının da süper fiber kumaşlarla kaplandığını fark edeceksinizdir. Tüm bunlar HTC’nin bir sonraki akıllı telefonunda 3-4 farklı renk seçeneği sunmaktansa, tamamen özelleştirilebilir bir formata geçeceğinin işareti olarak yorumlanıyor.

Keza videonun sonunda gösterilen akıllı telefonlardan birinin üzerinde yazan Vive markası, HTC’nin bu yeni telefonu Vive koleksiyonuna dahil edeceğinin göstergesi olabilir.

Hatırlanacağı üzere geçen sene tanıtılan HTC’nin VR gözlük modellerine Vive ismi verilmişti. Belki de HTC, Google‘ın Daydream isimli sanal gerçeklik platformunu Vive markalı telefonlara dahil ederek bu konsepti genişletmeye karar vermiş olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here