htc-isler-kotuye-gidiyor

Tayvan merkezli dev akıllı telefon üreticisi HTC, 2015 yılının üçüncü çeyreğine ait mali raporlarını yayınladı. HTC’de finansal durumlar nasıl ? İşte HTC’nin yayımladığı finansal raporun detayları.

.::Samsung Electronics Kâr oranları açıklandı::.

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, 2014 yılını gelecek planlarından umutlu sayılabilecek bir şekilde kar ile kapatmıştı. Ancak HTC 2015 yılında beklediğini bulamadı. 2015 yılı üçüncü çeyrek finansal raporlarını açıklayan şirket umduğunu bir şekilde bulamamış. Bu yıl içerisinde satışa sunduğu M9 ve M9 Plus ile ciddi anlamda büyük bir zarar eden şirket iyice dibe vurmaya başladı.

.::Apple, 11.1 Milyar dolar kar açıkladı::.

2015 yılının üçüncü çeyrekte 138.6 milyon dolar zarar açıklayan HTC, ikinci çeyrekte de 265 milyon dolar zarar açıklamıştı. İşin tuhaf yanı ise HTC, finansal raporlarda her şirketin yer verdiği gelecek beklentilerini açıklamayı reddetti.

Bilindiği üzere HTC geçtiğimiz aylarda ikinci çeyrek sonuçlarında ki zarar nedeniyle Şanday’da bulunan fabrikasını satma ve dünya genelinde çalışanlarının yüzde 15’inin işinden çıkarma kararı almıştı. HTC’nin raporuna bakınca bir umut ışığı görmek pek mümkün değil. One A9 ile kendini toparlamak isteyen şirket akıllı telefonların dışında sanal gerçeklik gözlüğü Vive, aksiyon kamerası Re ve akıllı bileklik Grip gibi ürünlerle kendini kurtarmak istiyor.

Bakalım 2016 senesi HTC’nin toparlanmasına mı vesile olacak yoksa HTC için artık o güzel ve iyi satışlı geçen günler geride mi kaldı. Bunların belli olması için gelecek senelerde belli olacak gibi görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here