Ana Sayfa Akıllı Telefon Huawei Android Q Güncelleme Listesi Ortaya Çıktı

Huawei Android Q Güncelleme Listesi Ortaya Çıktı

Huawei Android Q güncellemesini alacak modeller ortaya çıktı. İşte Huawei Android Q güncellemesi için yapılan son açıklamalar.

-

Huawei tarafından yayınlanacak olan Android güncellemeleri en çok merak edilen konulardan biri haline geldi. Öyle ki güncelleme alacak olan modeller bir türlü netlik kazanmadı. Bunun ana nedeni, ABD tarafından Huawei markasına konulan ambargo. Markanın kara listeye alınmasının ardından, güncellemelerin ne olacağı da merak edilmeye başlandı. Şimdi ise Huawei Android Q güncellemesi için yeni gelişmeler var.

Aslında markanın hiçbir yeni telefonunun Android güncellemesi almayacağı, hatta yeni modellerin Android işletim sistemini kullanmayacağı konusunda bilgiler ortaya çıkmıştı.

Fakat bir yandan Çin ile Amerika arasındaki ekonomik savaşta geri adımların başlaması bir yandan da Huawei tarafından gelen son açıklamalar, durumun biraz daha değişmesine neden oldu. Buna göre Huawei Android Q güncellemesi alacak olan modellerin sayısının da arttığı açıklandı.

Huawei Android Q Güncellemesi Alacak Olan Telefonlar

Huawei’nin İspanya sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım, güncellemelerin tekrar gündeme gelmesini sağladı. Yapılan paylaşım sonrasında güncelleme almasını beklemediğimiz modeller için bile güncelleme geleceği görülüyor.

Huawei Android Q

Özellikle fiyatları nedeniyle çok tercih edilen Lite modelleri için önemli gelişmeler yaşanacak gibi duruyor. Huawei Android Q güncellemesi için yapılan paylaşımda yer alan akıllı telefonlar ise şöyle sıralandı;

P30 Pro, P30, P30 Lite, Mate 20 X, Mate 20 Pro, Mate 20, P Smart Z, P Smart+ 2019, P Smart 2019, P20 Pro, P20, Mate 10 Pro, Porsche Desıgn Mate 10, Porsche Desıgn Mate 20 RS, Mate 20 X, Mate 10, Mate 20 Lite modelleri.

Güncellemede Lite modellerinin yer alması da oldukça sevindirici. Henüz Huawei tarafından güncelleme tarihleri ise açıklanmadı. Sadece böyle bir paylaşımın yapılması bile kullanıcıları sevindirmeye yetmiş gibi gözüküyor. Öyle ki açıklama sonrasında gelen yorumlar oldukça olumlu.