Ana Sayfa Android Haberleri Huawei Android Q Güncellemesi Alacak Modeller

Huawei Android Q Güncellemesi Alacak Modeller

Huawei Android Q güncellemesi alacak olan akıllı telefon modelleri için listeler ortaya çıkmaya başladı. Huawei Android Q güncellemesi hangi modellere gelecek? Güncelleme geleceği kesin mi?

-

Huawei ile Google arasında ipler koptu. Her ne kadar Google’ın buna taraftar olmadığı bilinse de ABD tarafından markanın kara listeye alınmış olmasının ardından, Google’ın da kararlara uyma zorunluluğu nedeniyle Huawei ile ortaklığını askıya aldığını biliyoruz. Bu durum Huawei Android Q güncellemesini de doğrudan etkilemişti.

Bundan sonraki dönemde Huawei akıllı telefonlarının Android güncellemelerini almayacağı ve hatta kendi işletim sistemini geliştirmeye başladığı açıklamaları geldi.

Yeni akıllı telefonlar için güncelleme desteğinin kesileceğinin ortaya çıkmasının ardından ise sürpriz bir liste ortaya çıktı. Huawei akıllı telefonları için yeni güncelleme alacak modellerin listeleri açıklandı.

Huawei Android Q Güncellemesi Alacak Modeller

Huawei tarafından paylaşılan listede, güncelleme alacak modeller açıklandı. Tabii ki burada önemli bir detay var. EMUI 10 güncellemesi alacak modellerin açıklandığını görüyoruz.

Bu aşamada EMUI 10 arayüzünün Android Q tabanlı olarak geliştirildiği biliniyor. Her ne kadar beklenti bu yönde olsa da yeni arayüzün farklı bir işletim sistemi tabanı üzerinde geliştirildiği de ortaya çıkabilir.

Huawei Android Q

Yani beklendiği gibi sürpriz bir Android güncellemesi gündeme gelmeyebilir. Yine de şu an için beklenti Android Q üzerinde kurulu olan bir arayüzün geliştirilmeye devam ettiği yönünde.

Huawei Android Q güncelleme listesine baktığımız zaman ise tahmine dilebilecek olan modeller karşımıza çıkıyor. Fakat sadece amiral gemisi modellerin de bulunmadığını ekleyelim. Bunun yanında P Smart serilerinin ve P30 Lite gibi modellerin de güncelleme alacaklar arasında yer aldığı görülüyor. Paylaşılan liste şu şekilde;