Ana Sayfa Akıllı Telefon Huawei ARK OS için Görüntüler Ortaya Çıktı

Huawei ARK OS için Görüntüler Ortaya Çıktı

Huawei ARK OS işletim sistemi sürümü için beklenen haber geldi. Huawei ARK OS için yenilikler neler?

-

Amerika’nın kara listesine girmiş olması, Huawei için bir dönemin kapanmasına neden oldu Öyle ki firmanın iş ortaklarından ardı ardına olumsuz dönüşler almaya başladığını gördük.

İlk olarak Android’in yayıncısı olan Google kanadından olumsuz geri bildirimler geldi. Yeni akıllı telefon modellerinde Android işletim sisteminin bulunmaması ve mevcut modellerde de güncelleme desteğinin sunulmaması gibi bir durum söz konusu oldu.

Ayrıca Android işletim sisteminin sahip olduğu resmi uygulama mağazalarından da uzaklaştırılacağı açıklanan Huawei, anından kendi işletim sistemi için çalışmalar yapmaya başladı. Huawei ARK OS olarak isimlendirilmesi beklenen yeni işletim sistemi için ilk görüntülerde sonunda ortaya çıktı.

Huawei ARK OS Nasıl Bir Sistem Olacak?

Huawei ARK OS için paylaşılan görseller, iddialı bir işletim sisteminden uzak bir seri sunulacağını gösteriyor.

Tabii ki şu an için geliştirme aşamasında olması, Huawei ARK OS işletim sistemi için konuşmanın erken olduğunu ortaya koyuyor. Fakat paylaşılan görsellerde de net bir şekilde görülüyor ki henüz istenen seviyeye gelmiş bir işletim sistemi sunulmuş değil.

Ayrıca Bakınız: Google ile Huawei Arasındaki Son Durum Ne?

Android arayüzleriyle karşılaştıracak olursak Huawei ARK OS işletim sisteminin çok basit kaldığını söyleyebiliriz. Henüz ayarlar bölümü için görseller ortaya çıkmış olsa da beklentileri biraz düşüren bir menü dizilimi gördüğümüzü söyleyebiliriz.

Huawei ARK OS

Tasarım kısmında isteneni verip vermeyeceği tartışılan Huawei ARK OS için son görsellerde tartışmaları arttıracak gibi gözükmekte.

Tabii ki burada önemli bir detayı da atlamamak gerekiyor. Şu an yeni işletim sistemi için yolun başı. Böyle değerlendirildiği zaman çok önemli geliştirmelerin geldiğini görmek de mümkün olabilir. Yeni işletim sistemi yayınlanana kadar önemli değişiklikler alacaktır.

Huawei ARK OS

Bu süreçte nasıl bir gelişim gösterileceği ise en çok merak edilen konulardan bir tanesi. Bunun dışında hangi modeller için yeni işletim sisteminin yayınlanacağı konusu da ayrı bir merak. Detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bugün Koronavirüse 1.016 Kişi Yakalandı, 1.334 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 11 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.016 kişinin COVID-19 testinin...

DC Extended Universe Filmleri Sırasıyla Nasıl İzlenir?

Warner'ın DC Genişletilmiş Evreni, 2013'te piyasaya sürüldüğünden beri MCU'nun gölgesinden kaçmak için mücadele ediyor. Bu zorlayıcı yakalama oyununun stüdyoya bazı şüpheli yaratıcı...

En İyi AirPod Alternatifi Kulaklıklar – Temmuz 2020

2020'nin en iyi kablosuz kulaklıkları, hareket halindeyken müzik dinlemeyi her zamankinden daha kolay kılıyor. İster evde olun, ister dışarıda spor yaparken, kitap...

Netflix Geçmişi Nasıl Silinir – İzlemeye Devam Et Listenizi Silin

Android ve iOS'ta Netflix İzlemeye Devam Et Listenizdeki Öğeleri Silin Netflix, bir Android veya iOS cihazınız olduğunu varsayarak,...

Xbox One’dan Oyun Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Xbox One'da oyun paylaşımının nasıl yapıldığını bilmek ister misiniz? O zaman doğru sayfaya geldiniz. Arkadaşlarınıza ve ailenize fiziksel  Xbox One oyunları vermek...