Ana Sayfa İnceleme Huawei Freebuds 3 İncelemesi

Huawei Freebuds 3 İncelemesi

AirPods'a meydan okuyan tasarımıyla ve cazip fiyat etiketiyle piyasada yerini alan Freebuds 3'ü derinlemesine inceledik.

-

Huawei nihayet yeni kablosuz kulaklıklarını, Freebuds 3‘ü çıkardı. Apple, AirPods Pro’yu daha önce piyasaya sürdüğü için Huawei’nin iyi bir şirket olduğu anlaşılıyor. Her ikisi de aktif gürültü azaltma özelliğini hedefliyordu. Apple AirPods serisi ile karşılaştırıldığında, Huawei Freebuds serisi genellikle daha rekabetçi bir fiyata sahip.

Yeni Freebuds 3 bir istisna değil. Apple’ın 249 dolar (1.479 TL) fiyatıyla karşılaştırıldığında, Freebuds 3’ün maliyeti 197 dolar (1.170 TL) civarında, neredeyse AirPods 2 ile aynı fiyata sahip ve şaşırtıcı bir şekilde aktif gürültü iptali özelliği de içeriyor. Bugün Huawei Freebuds 3 ve Apple AirPods Pro arasında basit bir karşılaştırma getireceğiz ve Freedbuds’ı detaylı inceleyeceğiz.

Huawei Freebuds 3 İncelemesi
Huawei Freebuds 3 vs Airpods Pro

Tasarım

Huawei Freebuds 3 İncelemesi

Her ikisi de, güçlü kablosuz tanımlama ile görünüm stillerini geliştirdi; bu, muhtemelen aşağıdaki kablosuz kulaklıkların tasarımı için çeşitli referanslar haline gelecek. Hangi tasarımın daha iyi olduğunu söylemek oldukça zor. Ancak deneyim ve kullanım dışında, kulak içi tasarıma kıyasla, Huawei Freebuds 3’ün açık tasarımı, çoğu insanın kulağına herhangi bir rahatsızlık vermeden uyuyor. Özellikle uzun süreli kullanım için bir çift kulaklık arıyorsanız, Huawei Freebuds 3’ün size daha iyi bir kullanım deneyimi sağlayabileceğinden şüphesiz.

Freebuds 3‘ün rekabetçi fiyatı göz önüne alındığında, aslında Apple AirPods 2 ile karşılaştırmak daha adil. Çünkü her ikisi de çok iyi uyuyor ve benzer bir kullanım deneyimi paylaşıyor. Ancak aktif gürültü azaltma seçenğini düşündükten sonra, Freebuds 3‘ün daha çekici bir seçenek gibi göründüğünü söylemek zor değil.

Ses

Huawei Freebuds 3 İncelemesi

Kulağa uymanın yanı sıra, kulakiçi kulaklıkları seçerken göz önünde bulundurulması gereken ses, gürültü azaltma, konuşma ve ses gecikmesi gibi birkaç önemli boyut vardır. Ardından bunları kişisel kullanım senaryosu ile eşleştirebilirsiniz. Peki ses nasıl geliyor?

Kablosuz açık kulaklıklar olarak, Freebuds 3 mükemmel ses çıkarıyor. Ya da çok donanımlı oluşunu beklemediğimiz için şaşırtıcı derecede iyi olduğunu söyleyebiliriz. İyi bas sesin altında daha iyi bir derinlik sağlıyorr ve hoş ve zengin orta menzil hem enstrümanların hem de vokallerin büyük detaylarını saklayabiliyor. Yüksek perde, Apple AirPods Pro’dan biraz daha delici geliyor. Özellikle% 100 ses seviyesine yaklaştığınızda, ses basın bir kısmını kaybediyor ve yükseklerin biraz bozulmasını sağlıyor. Bu nedenle, Freebuds 3’te tam sesle dinlememenizi öneririz.

Ancak buradaki açık tasarım gerçekten karışık bir nimet. Size büyük rahatlık getiriyor, bu arada, bu kulaklık farklı kulak şekillerine takıldığında ses üzerinde büyük bir etkiye sahip. Freebuds 3’ü birkaç insana getirdik ve onlara uygunluğunu sorduk. Birçoğunun bizim gibi oldukça benzer yorumları vardı, ama yine de bas performansı hakkında şikayet aldık. Buradaki nedenin, açık-uyumlu tasarımın mükemmel bir uyum sağlayamadığını ve farklı kulak şekillerinin de gerçek dinleme deneyimine başka değişkenler de katacağını düşünüyoruz. Ancak gürültü azaltmayı açtıkça daha da iyi oluyor. Buna rağmen, Freebuds 3 hala en iyi sesi veren kablosuz kulaklıklardan biri.

Huawei Freebuds 3 İncelemesi

Ama lütfen fazla abartmayın, sonuçta, en iyi ses veren KABLOSUZ kulaklıklardan biri. En iyi kablosuz kulaklık değil. Eğer hardcore bir müzik tutkunu iseniz, muhtemelen kablosuz kulaklıkları zaten düşünmezsiniz. Dürüst olmak gerekirse, Freebuds 3’ün AirPods Pro’dan biraz daha iyi olduğunu hissediyoruz.

Gürültü Azaltma

Huawei Freebuds 3 İncelemesi

Muhtemelen Freebuds 3’ün açık kulak tasarımının aktif gürültü azaltmayı nasıl sağladığını görmekte zorlandınız. Ancak AirPods Pro’da izolasyonun ne kadar iyi olduğu göz önüne alındığında, artık sıkı oturan uçların ve iyi bir gürültü önleme çözümünün açık kulak tasarımına sahip kulaklıklar için bile harikalar yapabileceğini biliyoruz. Freebuds 3’te neredeyse sıfır fiziksel izolasyon var. Ancak test ettikten sonra, hayal ettiğimizden daha iyi olduğunu gördük. Freebuds 3 15dB’ye kadar aktif gürültü iptali sunar.

Kulaklıktaki mikrofonların algılanmasıyla Freebuds 3, gürültüyü ortadan kaldırmak için, ters çevrilmiş bir dalga formu oluşturuyor. AirPods Pro kadar etkili olmasa da, gürültü engelleme açıkken farkı kesinlikle hissedebilirsiniz. Genellikle, çevredeki makinelerin tıkırtısı veya bir motorun sesi gibi sabit düşük frekanslı gürültü ile bile gayet iyi çalışıyor.

Ancak, Freebuds 3’ü Android telefonlarla eşleştirirseniz, AI Lıfe Uygulaması, gürültü engellemenin ayarlanabilir gücünü sağlayabilir. Huawei cihaz kullanıcısıysanız, Freebuds 3, daha hızlı ve daha kararlı bağlantılar gibi en son resmi yazılım destekleriyle oldukça harika bir deneyim sunabilir.

Bağlantı ve Su Geçirmezlik

Huawei Freebuds 3 İncelemesi

Bluetooth 5.1‘i destekleyen yeni Kirin A1 çipi, çoğu telefonda yaklaşık 2 saniyede kısa bir bağlantı süresi sağlıyor. Eşzamanlı çift kanallı bağlantı, her iki kulaklığın ses senkronizasyonu için iyi çalışıyor. Ve video oynatma veya oyun sırasında tespit edilmesi oldukça zor olan 190ms maksimum gecikme süresi de mevcut. Günlük kullanımda bu kulaklık oldukça yüksek bir puan alıyor. Aynı zamanda Freebuds 3 ile ter veya yağmur hakkında endişelenmenize gerek yok, ancak onları yıkamadığınızdan veya havuza götürmediğinizden emin olun.

Pil ve Çalıştırma

Huawei Freebuds 3 İncelemesi

Bataryaya gelince, Huawei FreeBuds 3, tam şarj ile 4 saat dayanıklılık sunuyor ve şarj kutusu, kulakiçi kulaklıklar için 16 saat daha pil avantajı sağlıyor.

Kullanımı hakkında, sol kulaklıktaki çift dokunma aktif gürültü engellemeyi değiştiriyor. Sağ tarafa iki kez hafifçe vurmak bir sonraki parçaya atlıyor. Ve çift dokunma hareketlerinin yaptıklarını AI-life uygulamasından ayarlayabiliyorsunuz. Medya oynatmak veya duraklatmak ise yalnızca sesli asistanla mümkün.

Huawei Freebuds 3 İncelemesi

Son Olarak

Hiç şüphesiz Freebuds 3, daha ucuz bir fiyat etiketi ile bir çift tam işlevli kulaklık isteyen kullanıcılar için mükemmel bir seçim. Freebuds 3‘ün piyasaya sürülmesinden önce, hiç kimsenin AirPods Pro’nun baskın pozisyonuna meydan okuyamayacağından emindik. Ama şimdi, Freebuds 3, cesur ve yetenekli bir savaşçı gibi, Apple’a kılıç tutuyor ve tahtına meydan okuyor.

2019, Huawei için zor bir yıl oldu, ancak Huawei P30 serisi, Mate30 serisi, Matebook dizüstü bilgisayarlar vb. gibi birçok harika ürün serisini başarıyla çıkardı.

Huawei Freebuds 3 İncelemesi

Bizi Youtube'ta takip et!

3 YORUMLAR

  1. ipx4 sertifikası demişsiniz ama ürünün öyle bir özelliği yok, ürün kutu ve orijinal sitesinde böyle bir özellikten bahsetmiyor.

  2. İşim gereği devamlı telefonda konuşmam gerekiyo. kulağımda sürekli kulaklıkla geziyorum bi süre sonra kulaklıktaki tıpaçlar kulağımı acıtmaya başlıyo. dışardaysam hele sesim bi türlü karşıya net gitmiyo. freebuds3 kulaklığının ses kalitesinin çok iyi olduğunu görünce aradığım kulaklığı sonunda buldum dedim. aldım ve denedim gerçekten dedikleri kadar var nerde konuşursam konuşayım ses karşı tarafa çok net gidiyo. gürültü engelleme özelliği sayesinde dışardaki uğultularıda duymuyosunuz e daha ne olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

WeChat ve TikTok Yasağı Kaldırıldı – Trump TikTok Anlaşmasını Onayladı!

WeChat ve TikTok, ABD Ticaret Bakanlığı'nın yasağından son anda kurtuldu. Yasağın Pazar günü yürürlüğe girmesi gerekiyordu, ancak ABD Sulh Hakimi Laurel Beeler,...

Realme C17 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Realme, Asya Pasifik'te büyük bir gün geçiriyor. Narzo 20 ailesinin yanı sıra, uzun zamandır beklenen bir telefon daha tanıtıldı. Realme C17 olarak...

Realme Narzo 20 Pro Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Realme'nin Narzo serisi Mayıs ayında piyasaya sürülmüştü. Akıllı telefon serisine şimdi üç yeni model daha eklendi. Realme, Narzo 20A, Narzo 20 ve...

Realme Narzo 20 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Realme'nin Narzo serisi Mayıs ayında piyasaya sürülmüştü. Akıllı telefon serisine şimdi üç yeni model daha eklendi. Realme, Narzo 20A, Narzo 20 ve...

Realme Narzo 20A Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Realme'nin Narzo serisi Mayıs ayında piyasaya sürülmüştü. Akıllı telefon serisine şimdi üç yeni model daha eklendi. Realme, Narzo 20A, Narzo 20 ve...