Ana Sayfa İnceleme Huawei Freebuds Pro Kulaklık İncelemesi

Huawei Freebuds Pro Kulaklık İncelemesi

Kulaklıklarda çığır açan Huawei'nin yeni Huawei FreeBuds Pro kulaklıklarını tüm detaylarıyla inceledik.

-

Huawei, şirketin en kaliteli gerçek kablosuz kulaklıkları olarak bu ayın başlarında Freebuds Pro‘yu tanıttı ve kulaklık şimdiden bazı pazarlarda satışa çıktı. Kulaklığın aktif gürültü gidermesi dahil tüm yeni özelliklerini incelemek için bu makaleyi kaleme alıyoruz.

Tasarım ve İlk Bakış

Apple AirPods‘un tasarımını takip eden Freebuds 3 kulaklıklarının aksine, Freebuds Pro, kulaklık tasarımında farklı bir görünüş sağlayabilmek için tamamen değişik bir tasarım benimsiyor. Bu yepyeni tasarım, beraberinde yeni özellikler de getiriyor.

Tasarım nedeniyle kulaklıkların şarj kutusundan çıkarılması ve tutuşu biraz zor diyebiliriz. Bunun nedeni ise Huawei’nin kutunun içerisinde oldukça güçlü bir mıknatıs kullanmasından kaynaklanıyor. Kulaklıkları yerine koymak da ilk etapta biraz zorlayıcı fakat zamanla alışılmayacak bir zorluğu yok.

Bütün zorlukların yanı sıra Freebuds Pro konforuyla takdire şayan doğrusu.  Nitekim üç boyutta kauçuk ucu var ve Huawei, ucu AI Life uygulaması aracılığıyla kolayca test etmenize bile izin veriyor (bu uygulama hem Google Play’de hem de Huawei AppGallery’de bulunuyor).

Özellikleri

Huawei Freebuds Pro’nun gürültü kontrolü için üç farklı ayarı bulunuyor, ancak bu yalnızca uyumlu bir uygulamayla çalışabiliyor. Freebuds Pro, Kapalı, Farkındalık ve Gürültü Engelleme ile beraber dört yoğunluk ayarına da ev sahipliği yapıyor.

Dinamik, Rahat, Genel ve Ultra olarak adlandırılan bu yoğunluk ayarları, gürültü engellemenin ne kadar güçlü olmasını istediğinize dair süslü isimlerle adlandırılmışa benziyor.

Farkındalık özelliği çevrenizdeki gürültüyü artırarak arkanızdaki bir araba kornasını veya daha yüksek sesle konuşan birinin sesi gibi temel sesleri duymanıza olanak tanıyor. Sesleri geliştir adlı ek bir alt özellik de var ve bu, tam olarak sesleri geliştiren bir özellik.

Tüm gerçek kablosuz kulaklıklar gibi, Freebuds Pro da jestleri destekliyor, ancak daha önce gördüğünüz hiçbir kulaklığa benzemiyorlar. Dokunmak yerine, kulaklığı iki parmağınızla sıkıştırmanız gerekiyor. Bir kez alıştığınızda, çeşitli tutam kombinasyonlarını zahmetsizce çalıştırabiliyorsunuz.

Donanım

Freebuds Pro, yanında bir düğme bulunan Beyaz, Siyah veya Gümüş oval şarj kutusuyle birlikte geliyor. İçeride kablosuz şarjı destekleyen 580 mAh pil bulunuyor ve her bir kulaklık 55 mAhlık bir hücre taşıyor. Huawei, ANC etkinken 4 saat veya özellik kapalıyken 7 saat müzik çalma sözü veriyor. Bu sözü ile de piyasadaki daha uzun ömürlü kulaklıklar arasından kolayca öne çıkıyor.

Şarj kutusu, perakende kutusunda sağlanan bir USB-C kablosuyla da şarj edilebiliyor. Hem gövde hem de kulaklıklar için yüzde 0 ile %l yüzde 100 arasında tam şarj, gerçek hayat testimizde yaklaşık 75 dakika sürdü. Bu, tamamen boşalmış piller için iyi bir sonuç diyebiliriz. Ancak, kablosuz şarjı desteklemek, zaman zaman hızlı bir şekilde şarj etmeyi çok kolaylaştırdığından, tam şarj yapmanız gerekmeyebilir.

Freebuds Pro, dinamik 11 milimetre sürücüye, duruşa ve sesin kulak kanalına nasıl girdiğine bakılmaksızın sesi ayarlayan ek bir dinamik ekolayzere sahip.

Dışa bakan iki mikrofon, sesinizi çevredeki sesten ayırmaya özen gösteriyor ve kulağınızda insan sesini güçlendiren bir Kemik Sesi Sensörü de bulunuyor. Bu şekilde, herhangi bir çağrıya cevap vermek oldukça kolay.

Her bir kulaklık gövdesinde, çevredeki gürültüyü ortadan kaldıran ve harika bir şekilde çalışan ve rüzgar önleyici mikrofonları olan dört havalandırma deliği bulunduruyor. Freebuds Pro bu özelliğiyle, test ettiğimiz diğer kulaklıklardan daha iyi bir iş çıkarıyor.

Karar

Huawei Freebuds Pro, piyasadaki en iyi gerçek kablosuz ANC kulaklık olabilir, ancak alışılmadık tasarım ve nispeten yüksek fiyat etiketi bazıları için zorlayıcı olabilir. Huawei AI Life uygulaması App Store’da mevcut değil, yani Apple kullanıcıları bu harika kulaklığa sahip olmak istemeyebilir.

Yine de, bir Huawei telefona sahipseniz veya bir Android telefonunuz varsa, Freebuds Pro sahiden de işinize yarayabilir. Kulaklığın 179 euroluk fiyat etiketi, rakiplerinden aşağıda olmasa da sahiden iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Düzgün bir gürültü engelleme deneyimi, birinci sınıf ses istiyorsanız ve tasarımı önemsemiyorsanız Huawei Freebuds Pro tam size göre!

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Red Hat Enterprise Linux RHEL 8.3 Geliyor – İşte Yenilikler

Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 8.3'ün beta sürümünü 3 ay önce yayınlanmıştı. Şimdi ise Red Hat ekibi şimdi RHEL 8 platformunun RHEL...

Google Ücretsiz VPN Dönemini Başlatıyor – İşte Detaylar

Google One, 2 TB veya üzeri planına sahip aboneler için ücretsiz VPN hizmetini duyurdu. Google One nedir peki? diye soracak olursanız, yazımızın...

Samsung Galaxy Buds Beyond İle Tanışın!

Samsung, 2021'de Galaxy S21 serisini piyasaya sürmeyi planlıyor. Şimdi ise şirket "Samsung Blade" ve "Galaxy Space" gibi isimlerden sonra bambaşka bir marka...

Moto E7, Çok Yakında Piyasaya Sürülecek!

Bu ayın başlarında bir liste, duyurulmamış Motorola Moto E7 akıllı telefonun tüm özelliklerini ortaya koymuştu. Liste ayrıca Moto E7'nin görüntülerini de taşımıştı....

Samsung, 2021’de Katlanabilir Telefon Portföyünü Genişletecek!

Bu haftanın başlarında Samsung Electronics, faaliyet kârını ve diğer ayrıntıları, en son mali raporuyla açıkladı. Güney Koreli teknoloji devi, kârını çeşitli farklı...