Ana Sayfa Android Haberleri Huawei HongMeng OS için Uygulama Geliştiricilerine Davetiye Gönderdi!

Huawei HongMeng OS için Uygulama Geliştiricilerine Davetiye Gönderdi!

Huawei, dünya çapında uygulama geliştiricilerine davetiye göndererek, yeni işletim sistemi için uygulama geliştirmeye başlamalarını istiyor...

-

Yakın zamanda Şangay’da düzenlenecek olan Çin Açık Kaynak Zirvesi 2019(China Open Source Summit 2019)’da, Huawei’nin strateji ve sanayi gelişiminden sorumlu başkan yardımcısı – Xiao Ran bir açıklama yaptı. Açıklamada şirketin temel işletim sistemlerini geliştirecek ARK derleyicisi üzerine Ağustos’ta yeni şirketlerini açacaklarını belirtti.

Huawei, açılan yeni şirkete şimdiden uygulama geliştiricileri davet etmeye başladı. İşletim sisteminin açık kaynaklı olması küresel ekosistem oluşturmak için en ideal yol oluyor. Ayrıca Ark derleyicisinin açık kaynağı, Huawei için önemli bir adım olacak.

ABD’de kara listeye girmesi ve Google’ın da hizmetlerini çekmesinden sonra gelen bu hamle, şirketin kendine ait Android hizmetlerini geliştirmesine yardımcı olacak. Huawei sorunların ardından hızlı çözümler aramasıyla birlikte, açık kaynaklı bir işletim sistemi farkı kapatacak gibi duruyor.

Huawei HongMeng OS için Uygulama Geliştiricilerine Davetiye Gönderdi!

Huawei ayrıca, Huawei P30’un işlemci mimarisi düzeyinde optimizasyonla performansı artıracak devrim niteliğindeki “Ark Derleyicisi” ni tanıttı. Huawei’nin iddialarına göre, Ark derleyicisi sistem akıcılığını %24 artıracak. Ayrıca sistem yanıt hızını %44 ve üçüncü parti uygulamaların %60 oranında yeniden derlenmesinden sonra akıcı olabilecektir.

Huawei ayrıca, sistemin akıcılığını artırmak için ARK derleyicisini amiral gemisi modeline yükseltiyor. Huawei’nin Ard derleyici şirketini kurması, şimdiye kadar ki attığı en büyük adım olacak. Dünyanın farklı noktasından geliştiriciler için kendi uygulamarını popüler hale getirme fırsatı var.