Android işletim sistemi için yeni cihazlar üreten ve geçtiğimiz günlerde ürettiği Ascend P7 cihazından sonra Huawei’den yeni bir cihazın tanıtımı daha geldi.

Yapılan yeni bir etkinlik ile tanıtımı gerçekleştirilen cihaz Android ekosistemine yeni bir hava katmaya hazırlanıyor, cihazın genel özelliklerine baktığımızda Çin menşeli Huawei bu yeni cihazıyla beraber ülkemiz dahil birçok ülkede satış rekorları kıracaktır diye tahmin ediyoruz.

Dilerseniz ilk önce cihazın genel donanımsal ve yazılımsal sistem özelliklerine bakıp görsellerini yayınlayalım.

Huawei Honor 6 iddialara göre Snapdragon 805 işlemcisi kullanacak, cihaz gücünü 3GB RAM’den alacak ve 5 inç büyüklüğünde Full HD ekrana sahip olacak.

Cihazın diğer donanımsal özelliklerine baktığımızda ise karşımıza 139.8 x 68.8 mm boyunda olan 6.5mm inceliğe sahip bir cihaz bizleri karşılıyor, 4 çekirdekli Kirin 920 chipset’e sahip olan cihazı arkasından 1.3-1.6 GHz hızında çalışan Cortex-A7 2.0 GHz saat hızında çalışan 4 çekirdekli Cortex-A15 yonga seti ile beraber destekleniyor.

Huawei Ascend P7 1 Milyon Sattı

Cihaza baktığımızda genel olarak hem yonga seti bakımında hem işlemci yönünden S5 ve iPhone 6’ya rakip olacağını şimdiden görmek zor değil, sizce Honor 6 cep telefonu dünyasında rekorlar kırabilir mi? bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here