Ana SayfaAkıllı TelefonHuawei, İkinci Çeyrekte Samsung'u Solluyor!

Huawei, İkinci Çeyrekte Samsung’u Solluyor!

Huawei ikinci çeyrekte Samsung'u sollayacak gibi görünüyor...

-

Küresel akıllı telefon satışları bu yılın ikinci çeyreğinde düştü ve Samsung bu düşüşten en çok etkilenen şirket gibi görünüyor ve bu nedenle Huawei‘nin Samsung’u 2020’nin ikinci çeyreğinde geçmesi bekleniyor. Yani Huawei’nin ikinci çeyrekte Samsung’u en üst sıradaki tahtından indirmesi bekleniyor.

Samsung cihazlarının gönderilerinin yüzde 30 oranında düşmesi bekleniyor. Öte yandan, Huawei akıllı telefonların gönderilerinin biraz azaldığı söyleniyor. Böylece, Çinli teknoloji devinin Samsung’u ikinci çeyrekte, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi ünvanıyla geçeceği ön görülüyor.

Samsung Çin'de Bulunan İki Akıllı Telefon Fabrikasından Birini Kapatıyor!

Huawei, Nisan ve Mayıs ayı için akıllı telefon sevkiyatları konusunda pazara liderlik etti ve şimdi tüm çeyrek boyunca bu liderliğini koruyacak. Şirketin ABD tarafından yasaklandığı ve diğer ülkelerde de sorunlarla karşı karşıya kaldığı göz önüne alındığında bu oldukça etkileyici.

Çin pazarı, pazar payı söz konusu olduğunda tüm farkı yaratıyor gibi görünüyor. Samsung, Çin’de yüzde 1’den daha az pazar payına sahipken Huawei, pazarın yüzde 60’ından fazlasını ele geçirdi.

81.97 milyon sevkiyat gören Mayıs ayında, Huawei yüzde 19.7 pazar payına sahipken, Samsung yüzde 19.6 pazar payıyla hemen arkasındaydı. Buna karşılık, Nisan ayında Huawei yüzde 21,4 pazar payına sahipken, Samsung yüzde 19,1 pazar payı ile geride kaldı.

Huawei, Samsung’u lider akıllı telefon markası olarak geçmeyi başarmış olsa da, Çinli şirketin batı ülkelerinden karşı karşıya olduğu baskı nedeniyle pozisyonunu koruyabileceğinden emin değiliz. Ayrıca, Google uygulamaları ve hizmetleri için destek eksikliği nedeniyle Huawei ve Honor akıllı telefonlara yönelik talepler de azalabilir.

Bunun için Huawei, üçüncü taraflara olan bağımlılığını azaltmaya çalışıyor ve yerel kaynaklarla cihaz üretmeye çalışıyor. Google uygulamaları ve hizmetleri yerine, Huawei Mobil Servislerini AppGallery ile sunuyor. Bu liderliğin Huawei için son olmamasını diliyoruz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakSeogoog

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here